Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Dungeon Robber ile Biraz Eski Usul Zindan Macerası Almaz Mıydınız?

Dungeon Robber ile Biraz Eski Usul Zindan Macerası Almaz Mıydınız?

Hani eskiden yaz aylarında gazeteler tarafından dağıtılan “Kendi maceranı kendin seç” başlıklı kitaplar olurdu ya? Dungeon Robber da tam olarak buna benziyor.

Blog of Holding sayfasının kurucusu Paul Hughes tarafından geliştirilen Dungeon Robber, eski usul Dungeons and Dragons mekaniklerini kullanarak, her oyuncuya kendi macerasını yaşama fırsatı sunuyor.

Dungeon Robber sitesini biraz geç fark ettik. Birkaç yıldır ortalarda dolaşıyormuş. Oyunun mantığı ise çok basit. Tamamen rastgele özelliklere sahip bir karakter yaratıp bilinmeyen bir zindanın derinliklerine doğru maceraya atılıyoruz. Yaratıklarla savaşmak, koridorları arşınlamak, hazineleri almak için sadece klavyedeki kısayol tuşlarını kullanıyorsunuz. Ortada hiçbir görsel yok. Sadece metinleri takip ediyorsunuz.

Tamam, ortada bir harita var; o da zaten görsellik katmak için eklenmiş. Her yaptığınız seçimin ardından haritanın üzerindeki seçeneklerden biri rastgele size sunuluyor.

Paul Hughes, oyunun kurallarını da ücretsiz olarak sunmuş. Dilerseniz buradaki linki kullanarak göz atabilirsiniz. Ayrıca bir Dungeons and Dragons tutkunuysanız, Blog of Holding sayfasını da yakın markaja alın derim.

İlginizi Çekebilir  Exiled in Eris Yeniden Piyasaya Çıktı!