Oyun Haberleri

Dijital Oyunculuğun Tarihi Monster’ın Kadıköy Mağazasında

Demo Gaming – Dijital Oyun Konsolları Müzesi’nden seçilen parçalarla 8 hafta boyunca Monster Notebook’un Kadıköy mağazasında düzenlenecek sergiyle oyunseverler oyun konsollarının zaman içindeki değişimine şahit olacaklar.

Yüksek performanslı oyun bilgisayarları ile oyun donanımlarının geldiği son noktayı temsil eden Monster, Kadıköy’deki mağazasında Merlin’in Kazanı kurucusu Murat Oktay’ın yıllar içerisinde bir araya getirdiği koleksiyonuyla oluşturduğu Dijital Oyun Konsolları Müzesi’nin katkılarıyla 8 hafta sürecek bir sergi düzenleyecek.

Desteklediği çeşitli etkinlik ve organizasyonlarla ülkemizdeki oyunculuk ekosistemine ve kültürüne her fırsatta katkı yapan Monster Notebook, bu kez ev sahipliği yapacağı bir sergiyle oyun cihazlarının zaman içindeki gelişimini oyun meraklılarına gösterecek. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük oyun konsolları koleksiyonuna sahip olan Demo Gaming – Dijital Oyun Konsolları Müzesi’nin işbirliği ile düzenlenecek sergi 8 hafta sürecek ve serginin her hafta farklı bir konusu olacak.

30 Mayıs Salı günü “İlk Oyun Konsolu” temasıyla ziyaretçilerini karşılayacak olan sergi, her salı günü oyunseverleri birbirinden ilginç konsollarla buluşturacak. Sergiyi ziyaret eden oyun tutkunları sergide ilk Türk konsolları, ilk el konsolları, Türkiye’ye damga vuran cihazlar, klasik oyunlar, en ilginç oyun aksesuarları, retro sanal gerçeklik gözlükleri gibi pek çok ilginç parçayı yakından görüp, oyun dünyasının ilklerine şahit olacaklar.

Demo Gaming – Dijital Oyun Konsolları Müzesi ve Monster işbirliği ile düzenlenecek sergiyi 30 Mayıs’tan itibaren pazar günleri hariç haftanın her günü 09.00 – 19.00 arasında Monster’ın Kadıköy mağazasının ikinci katında ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Atari VCS Ön Siparişleri Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu