Oyun Haberleri

Diablo IV, Nisan 2023’te Oyuncularla Buluşabilir

Blizzard, uzun zamandır beklenen Diablo IV‘ü Nisan 2023’te piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Herkese açık bir beta planlanıyor gibi görünüyor.

Yeni ortaya çıkan raporlara göre Blizzard, uzun zamandır beklenen Diablo IV için Nisan 2023 lansmanını hedefliyor.

Diablo Lilith

GamesRadar‘a göre Diablo serisinin dördüncü oyunu, 8 Aralık’ta gerçekleşecek olan The Game Awards‘da oyuncuların karşısına çıkacak. Oyunun yapılacak duyurusundan sonra ön siparişe açılacağı bildiriliyor. Blizzard’ın, Nisan 2023’te Diablo IV‘ü resmi olarak başlatmadan önce sunucu kapasitelerini test etmek için Şubat ayında halka açık bir beta planladığı da bildiriliyor. Tarihler ilk olarak XboxEra podcast‘inde belirtildi.

Son aylarda, iki kapalı beta sonrasında Diablo IV’ün ne zaman çıkacağına dair söylentiler arttı. Blizzard çalışanlarının arkadaşları ve aileleri için daha önce Ağustos ayında gerçekleştirilen ve oynayanların Diablo IV oynanışından etkilendiği bildirilen bir kapalı alfa testi de yaptı.

Diablo IV Lilith art

Daha yakın zamanlarda, Blizzard’daki önemli bir güvenlik ihlali, sosyal medyada dolaşan büyük Diablo IV sızıntılarına neden oldu. 40 dakikadan fazla oynanış videosu forumlara yayıldı ve oyuncular tarafından yüzlerce kez indirildi. Videolar, Diablo IV’ün Barbar sınıfının yanı sıra oyun içi kozmetik mağazasını, kullanıcı arayüzünü ve çeşitli tüccarlar tarafından satılan ürünleri gösterdi. Hayranlar, eksik kaplamalar ve poligonlarla dolu bitmemiş zindanlarda da olsa oyunun savaş sistemine ilk kez baktılar.

Hayranlar Diablo IV’ün, Diablo Immortal oyununun tartışmalı piyasaya çıkışının ardından neredeyse 25 yıllık oyun serisinin tökezleyen imajını kurtarabileceğini umuyorlar. Blizzard, Diablo IV için dinamik hava durumu, tam karakter özelleştirmesi ve 100’den fazla zindan dahil olmak üzere birçok özellik vaat etti. Şirket ayrıca Diablo IV için kapsayıcılığa öncelik vererek, oyuncuların kendilerini en iyi temsil eden bir avatar yapmak için “yüzlerce bileşenli zırh seti” ve “farklı vücut tipleri” kullanan karakterler oluşturmasına imkan sağlayacak.

Blizzard, Diablo IV’ün çıkış tarihi veya The Game Awards’da görünmesiyle ilgili son söylentiler hakkında yorum yapmadı.

Kaynak: CBR, GamesRadar

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.