Oyun Haberleri

Darkest Dungeon ile Karanlık Zindanlara Dalın!

darkest-dungeon-banner

Hellboy çizgi romanını andıran çizimleri ve renkleriyle, roguelike* oyun biçimiyle, fantastik tarzıyla yepyeni bir oyun geliyor. Oyunun ismi Darkest Dungeon!

Darkest Dungeon, şu anda Kickstarter’da yardım toplamaya çalışan bir oyun. Gotik RPG türündeki oyun, kısa sürede büyük bir yardım topladı bile.

Roguelike türünde bir oyun olması planlanan oyunda, yarattığımız parti ile zindanları dolaşacağız. Sıra-tabanlı dövüş sistemi ile zindanları yaratıklardan temizleyip hazineleri alacağız.

Tüm karakterler ve çevre dizaynı, el çizimleri ile hazırlanmış. Ayrıca oyun motoru ise pek çok roguelike oyunda olduğu gibi 2D grafikler üzerine kurulu. Bunun yanında 2 boyutlu görüntüler güzel animasyonlarla süslenmiş.

darkest-dungeon-gif

Oyunun 2015 Ocak ayında satışa çıkması planlanıyor. Kickstarter’da 15$ gibi bir ücret ödeyip oyunun dijital kopyasına sahip olabilirsiniz veya oyun Steam gibi platformlarda satışa çıktığında da satın alabilirsiniz.

Kanada’da bulunan Red Hook Studios tarafından hazırlanan oyunun başında Chris Bourassa, Tyler Sigman ve Kelvin McDowell var. Kickstarter projesinin tamamlanmasına 1 aydan fazla zaman var. Siz de destek olup oyunun geliştirilmesine katkı sağlayabilir ve bu oyuna erkenden sahip olabilirsiniz.

Darkest Dungeon’ın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki videoda da oyunun hikayesini ve nasıl oynandığını görebilirsiniz.

* Roguelike: Oyuncuya bir hikaye anlatmayıp ya da bir görev vermeyip, oyuncuyu açık uçlu sistemlerle serbest bırakan ve yapay zincirlerle bağlamayıp, tasarımcının aktif değil de pasif bir rol oynadığı kısıtlanmamış oyun tecrübesinden, oyun oynayışından yola çıkmasına izin vererek, oyuncunun anlatacağı hikayeleri kendi türetmesine olanak veren oyun türü. (ekşi sözlük)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.