Oyun Haberleri

Command & Conquer Remastered’ın Nereden Başlayacağı Açıklandı

Electronic Arts, Command & Conquer Remastered serisine nereden başlayacağını açıkladı.

Yaklaşık 1 ay önce Command & Conquer serisinin Remastered sürümünü hazırlamaya karar verdiğini açıklayan Electronic Arts, yenilenecek ilk oyunların hangileri olacağını duyurdu.

Command & Conquer: Tiberian Dawn, yenilenecek ilk Command & Conquer oyunu olacak. Ayrıca ilk Red Alert oyunu da ek paketleriyle (Covert Ops, Counterstrike ve Aftermath) birlikte yenilenecek.

► Command & Conquer Yeniden Fethedebilir!

Electronic Arts, bu oyunların yenilenmesi için Petroglyph Games ile işbirliği yapacak. Bu şirketi belki daha önce duymamış olabilirsiniz. Fakat Petroglyph Games’te çok sayıda Westwood Studios çalışanı bulunuyor. Yani Remastered sürümleri, C&C serisinin orijinal yaratıcıları tarafından geliştirilecek.

Duyurunun ilginç noktalarından bir tanesi de oyunun çizim ve sanat tarafı için Lemon Sky Studios ile anlaşılmış olması. Bu stüdyo, geçtiğimiz gün WarCraft 3: Reforged tasarımları için Blizzard’la anlaştığını duyurmuştu. Böylece C&C Tiberium, C&C Red Alert ve WarCraft serilerinin yeni tasarımları Lemon Sky Studios’a emanet olacak.

Frank Klepacki geri dönüyor!

Duyurunun sonunda bir de sürpriz vardı. C&C serisindeki pek çok oyunun müziklerini hazırlayan Frank Klepacki, Remastered sürümler için de çalışacak.

Oyunların yapımına henüz başlanmadığı açıklandı. Oyunların ne şekilde geliştirileceği ve ne gibi teknolojilerin ekleneceği henüz bilinmiyor. Ayrıca Remastered sürümlerin 2D mi yoksa 3D mi olacağı da belirtilmedi.

Son yıllarda defalarca oyuncuların tepkisini toplayacak kararlar alan Electronic Arts, C&C Remastered serisinin geliştirilmesinde çok doğru hamleler yapıyor. Bakalım bu hamleler nasıl bir sonuç verecek.

Böyle güzel bir haberin üstüne sizi Frank Klepacki’nin en sevilen parçası Hell March ile baş başa bırakıyoruz.

Kaynak: Technopat

İlginizi Çekebilir  Warhammer 40.000: Dawn of War III Duyuruldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu