Oyun Haberleri

Board Royale Kutu Oyununu Yapan Arvis Games, 4.2 Milyon Lira Yatırım Aldı

Teknoloji ve yenilik odaklı iş modellerine yatırım yapan Re Pie Portföy, oyun sektöründe önemli bir yatırıma imza attı. Re Pie’ın büyüme potansiyeli yüksek girişimlere yatırım yapmak amacıyla kurduğu ‘Birinci Karma Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’, yeni nesil girişimlerden Arvis Games’e 4.2 milyon lira yatırım yaptı.

Türkiye’nin faaliyet izni almış ilk alternatif yatırım fonu yönetim şirketi Re-Pie Portföy, farklı alanlara yaptığı yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Toplam portföy hacmini 3,6 milyar lira seviyesine çıkaran şirket, teknoloji ve yenilik odaklı iş modellerine yatığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Şirket, büyüme potansiyeli yüksek girişimlere yatırım yapmak amacıyla kurduğu ‘Birinci Karma Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ çatısı altında, katma değeri yüksek oyunlar geliştiren Arvis Games’e yatırım yaptı.

20’ye Yakın Girişime Yatırım Hedefliyor

Fintech, oyun, nesnelerin interneti (IoT), sağlık ve enerji verimliliği teknolojileri gibi büyüme potansiyeline sahip alanlarda yirmiye yakın girişime daha yatırım yapmayı planlayan Re-Pie Portföy Yönetimi, Türkiye girişim ekosisteminin gelişmesinde önemli rol oynamayı hedefliyor.

Tuna Pamir, Atakan Cankorur, Simon Karataş

Oyunlar Çağımızın En Etkili Medya Aracı

Arvis Games Kurucu Ortağı ve CMO’su Simon Karataş, “İnteraktif yapıları nedeniyle oyunlar çağımızın en etkili medya araçları. Biz inovatif oyun tasarımı, derin hikâye ve güçlü sanatımız ile kullanıcılarımıza başka hiçbir araç ile deneyimleyemeyecekleri tecrübeler yaşatmayı amaçlıyoruz. Re-Pie’ın desteği ile hızımızı artırıp yakın gelecekte çok daha güçlü oyun çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Arvis Games Kurucu Ortağı ve oyun tasarımcısı Atakan Cankorur, “Amacımız yaptığımız oyunlarla kişilerin geçirdikleri zamanları unutulmaz anılara çevirmek. Oyunların bu potansiyeline inanan ve yeteneklerini benzersiz deneyimler yaratmak için kullanmak isteyen herkesi aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Arvis Games, 2019’da Kuruldu

Arvis Games, Atakan Cankorur, Simon Karataş ve Tuna Pamir tarafından kuruldu ve Kanada ve İstanbul merkezli faaliyet gösteriyor. 2019 yılında platform agnostik bir yapıda kurularak kutu oyunları, mobil ve PC oyunu kategorilerinde katma değeri yüksek oyunlar yapmak üzere yola çıkan Arvis Games, tasarladığı ürünlerle yüksek başarı elde ederek bu yıl Re-Pie Portföy’den 4.2 milyon lira yatırım aldı.

lk Kutu Oyunları BOARD ROYALE, Yurtdışında Yoğun Talep Görüyor

‘Board Royale’ isimli kutu oyunu ile 2019 yılında dünyanın en büyük kitlesel fonlama platformu olan Kickstarter üzerinden 200 bin dolar gibi bir gelir elde eden Arvis Games, Board Royale’in yakaladığı başarının ardından, oyuna ilave paket olarak geliştirdikleri ‘Survival Evolved’ kampanyası ile tekrar Kickstarter üzerinden 250 bin dolar fon aldı. Arvis Games, Amerika, Kanada ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Avustralya ve Asya ülkelerinde oyunlarının dağıtımını yapan ekip, geniş bir kutu oyunu dağıtım ağına sahip. Board Royale ve Cardboard Republic tarafından kategorisinde 2020’nin en iyi 3. kutu oyunu seçilerek dünyada adından söz ettirmeyi başardı.

Teknoloji Yatırımları Hızlanacak

Re-Pie Portföy Yönetimi tarafından sağlanan Birinci Karma Teknoloji Girişim Sermayesi Fonu ile Arvis, teknoloji yatırımlarını artırarak mobil ve PC platformlarındaki oyunlarının geliştirmesini hızlandırmayı hedefliyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.