Oyun Haberleri

Blizzard, Robin Williams İçin Yapılan Çağrıya Cevap Verdi!

robin-williams-banner

Bir grup oyuncu ünlü aktör Robin Williams’ın ölümünün ardından Blizzard’a gönderilmek üzere bir imza kampanyası başlattı. Daha 24 saat dolmadan 10.000 imzayı geçen bu kampanyaya Blizzard’ın cevabı ise olumlu oldu. Robin Williams, World of Warcraft evreninde yaşamaya devam edecek!

Ünlü aktör Robin Williams’ın ölümü birçok sevenini derinden yaraladı. Hele ki, polis raporunun açıklanmasıyla birlikte intihar etmiş olduğu gerçeği bizleri daha da çok sarstı. Robin Williams bugüne kadar birçok önemli çalışmada rol aldı ve belki de birçoğumuzu derinden etkiledi. Öte yandan Williams, sağlam bir oyun tutkunuydu. Hatta kızının ismini Zelda koymuştu. Hatta ve hatta tam bir donanım manyağı olduğu da biliniyor. Bilgisayarı için kendisi parça satın alan ve masaüstü bilgisayarı üstünde deneysel overclock çalışmaları yapmışlığı bile var.

Robin Williams kızı Zelda ile birlikte.
Robin Williams kızı Zelda ile birlikte.

Kendisinin uzun yıllardır World of Warcraft oynadığı biliniyor. Hatta birçok yerde bu oyuna olan bağımlılığı üzerinden espri bile yapmışlığı vardır. Bu sebeple ünlü oyuncunun ölümünün ardından Change.org üzerinde bir imza kampanyası başlatıldı. Blizzard’a çağrıda bulunan oyuncular Robin Williams’ı en azından bir NPC olarak World of Warcraft dünyasında görmek istediklerini belirttiler.

İmza kampanyası sonuçlanmadan Blizzard’dan yarı-resmi bir haberi geldi. Firma geliştiricileri Robin Williams’ın oyuna eklenmesi için çalışmalara başladıklarını belirttiler. Oyunun teknik tasarım uzmanlarından Chadd Nervigg, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile “Bunun üzerinde çalışıyoruz” haberini verdi.

Eğer Blizzard, imza kampanyasındaki isteği birebir kabul ederse Williams’ın modeli Shattrath City içerisinde bulunan World’s End Tavern’de olacak. Blizzard’ın böyle bir isteğe kısa sürede olumlu cevap vermesi oyuncuları da sevindirdi.

İmza kampanyası hakkında daha fazla detay almak isterseniz Change.org’daki resmi sayfaya ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix, Stranger Things Tutkunlarına Dungeons and Dragons Anlatıyor

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Robin Williams’ın World’s End Tavern üzerine yaptığı birkaç tane espri var. Kampanyayı oluşturanlar buradan yola çıkarak böyle bir istekte bulunmuşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.