Oyun Haberleri

Biri Fallout Online Mı Dedi?

fonline-ashes-of-phoenix-banner

Fallout MMO projesine, Interplay ve Bethesda arasında süren dava sonucunda nükleer bomba atıldı. Uzun zaman boyunca üzerinde çalışılan F13 projesi bir türlü bitmek bilmedi. Dava ile birlikte de sonsuza kadar kayboldu. Ancak bir grup sıkı Fallout takipçisi, klasik Fallout arayüzünü kullanarak bir Online oyun geliştirdi.

FOnline: Ashes of Phoenix ismiyle önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek oyun, adeta kaybolmuş bir Fallout oyununa benziyor. FOnline Engine kullanılarak tasarlanan bu fan yapımı Fallout oyunu, 5 Eylül tarihinde ücretsiz olarak sunulacak. Tek şart ise Fallout 2’ye sahip olmanız.fonline-ashes-of-phoenix

FOnline ekibi daha önce bu başlık altında FOnline: Reloadet ve FOnline 2 oyunlarını geliştirmişti. Çok fazla duyulan çalışmalar olmasa da, oynanan grup tarafından fazlasıyla övgü almıştı. Bu oyunların halen de takipçileri bulunmakta.

FOnline: Ashes of Phoenix sadece Onliane olmakla kalmıyor, daha önce Fallout’un görülmemiş taraflarını da ortaya çıkarıyor. Birçok yenilik ile birlikte gelecek Ashes of Phoenix’in içeriği ise şöyle:

 • Oyuncular yeni eklenen Phoenix şehrinde maceralara atılabilecek.
 • Yeni geliştirilmiş saygınlık ve taraf seçme sistemi ile oyunculara daha özel hikayeler sunulacak. Gizli karargahlar kurmak, ordunun parçası olmak ve daha fazlasını yapabileceksiniz.
 • Takım arkadaşlarınızla karargahınızın önünde buluşup, Wasteland topraklarında yeni görevlere atılabileceksiniz.
 • Karakter yaratım ekranı baştan tasarlandı. Bu sayede daha uzun süre boyunca bir karakter oynayabileceksiniz. Seviye sınırlaması yok. Ancak ulaşılabilecek en yüksek seviyenin 24 olduğu belirtildi. Oyuncu bu noktadan sonra kazandığı tecrübe puanlarıyla, karakterinin özelliklerini daha fazla geliştirebilecek.fonline-ashes-of-phoenix-gorsel-003
 • Dövüş sistemi sıfırdan tasarlandı. Yeni Action Points (Aksiyon Puanı) ile birlikte çatışma, savunma, siper alma ve yeni vuruş stilleri eklendi.
 • Güçlü PvP sistemi ile Phoenix’i ele geçirebileceksiniz. Strateji ve taktik tabanlı hamleleriniz ile Phoenix altındaki zindanları dolaşıp, diğer oyuncularla çatışabileceksiniz.
 • 4 farklı taraf arasında kuvvetli diplomatik anlaşmalar yapabileceksiniz. Bu taraflar ise şöyle: Jim & Jack & Joe Lawyer Agency, The Family, The Brahminboys ve The V-Technologists. Her bir oyuncu istediği tarafa yönelebilecek.
 • Birçok yeni eşya ve silah eklentisi. Yeni el bombaları, tuzaklar, mızraklar, enerji silahları, ateşli tüfekler ve dahası oyuncuların beğenisine sunuluyor. Fallout’un efsanevi silahlarını ve zırhlarını da unutmamak gerek tabi.
 • Craft (Zanaat) sistemi ile birçok yeni eşya yapabilmek mümkün. Teknoloji Ağacını (Tech Tree) ve tasarımları takip ederek, envanterinize yeni silahlar eklemek mümkün.
 • Oyuncular arasındaki ticaret daha kuvvetli hale getirildi.
 • Pipboy yerine Cheapboy getirildi. Oyun içerisinde kullanılan terimler, kurallar ve dahası için Cheapboy içerisinde bir oyun ansiklopedisi bulunuyor.fonline-ashes-of-phoenix-gorsel-002
 • NPCler ile daha doğal ve dinamik konuşmalar yapabileceksiniz. Yabancı hayvanlar kent dışında volta atarken, bir anda Phoenix’e yağmacı saldırısı olabilecek. Öte yandan girdiğiniz zorlu savaşlarda, hiç tanımadığınız NPCler bile yardımınıza koşabilir.
 • Oyun başındaki mini hikayeyi takip ederek, FOnline: Ashes of Phoenix’in mekaniklerine daha çabuk alışabileceksiniz.

FOnline ekibi bir MMORPG oyunundan beklenilen her şeyi bir araya getirerek, bir RPG efsanesini Online arenaya çıkartmaya hazırlanıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi oyun 5 Eylül’de sunulacak. Eğer köşede bir yerde orijinal Fallout 2 kopyanız varsa, onu çıkarmanın tam sırası.

Tam bir curcuna yaşanacak bu yeni Fallout oyununu tecrübe etmek için sabırsızlanıyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sıra Tabanlı League of Legends RPG 2021'in Başında Geliyor

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. İlk halini oynarken çok fazla bug vardı. Combat sistemindeki buglar nedeniyle çok fazla player öldürülüyordu ve 2. denemede artık sıkılıp bırakıyordunuz çünkü öldüğünüzde bütün eşyalarınız da gidiyordu. Kamp kurduğunuzda, sizi takip edip kampı basanlar, intihar bombacıları vs gibi durumlar vardı. Umarım biraz daha gelişmiştir sistem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.