Oyun Haberleri

Bir Han İşletmek – Inn Simulator İncelemesi ve Tanıtımı

Inn Simulator‘da kendinizi dünyanın herhangi bir yerinde han işletirken buluyorsunuz. Oyundaki temel amaç sahip olduğumuz hanı idare etmek, gelen müşterilerimizi isteklerine göre servis yapmak ve hanımızı ayakta tutmak.

Tabii işin içine servis kalitesi, hizmet hızı, ekonomi bilgisi de giriyor. Bu nedenle simülatörümüz kendinizi hem bir işletmeci, hem bir aşçı hem de bir muhasebeci yerine koymanızı sağlıyor. Birincil Görüş Açısından oynanan Sanal Gerçeklik bazlı Aşçılık ve Hancılık simülatörümüz sizi 1276 yılına doğru bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Oyunun içinde birçok han var; bunlardan bazıları Konya (Türkiye) Hanı, Şam (Suriye) Hanı, Bergen (Norveç) Hanı, Düsseldorf (Almanya) Hanı, Viyana (Avusturya) Hanı. Bu hanlar dünyanın değişik yerlerinde olduğundan, Inn Simulatör’de ülkeye göre iç mimari, yemek kültürü, tabak çanak ve hizmet farklılıkları mevcut. Örneğin Bergen Hanı’nda balık ağırlıklı yemekler varken Konya Hanı’nda et ve et ürünlerini göreceksiniz.

Oyunun Oynanışı ve Mekaniği

Oyunun temel mantığı kolayca anlaşılabilir. Kapıdan giren müşteri hancının yanına yaklaşır, ona istediklerini söyler ve handa bulunan herhangi bir masaya oturur. Siz de müşterinin istedikleri doğrultusunda yemeği hazırlarsınız. Müşterinin çorba istemesi üzerinden gidelim. Önce tabağın bardağın bulunduğu varilden tabağı çıkararak varilin kapağını kapatıyorsunuz. Elbette bu farklı han ve farklı bölgelerde farklı şekillerde olabilir. Mesela Şam’daki handa çanaklar varilde; Konya’daki handa ise bir vitrindedir.

Tabağı kazanın yanına getirip kepçe yardımı ile kazandan çorbayı alıp tabağa döküyorsunuz. Ardından tabağı alıp bir tepsiye koyuyorsunuz. Çekmeceden kaşık ve ekmek varilinden bir parça ekmek alıp tepsiye koyuyorsunuz. Tepsiyi müşteriye gönder butonu ile gönderiyorsunuz. Sanal gerçeklik teknolojisinde büyük alanlar söz konusu olmadığı için tabağı alıp müşteriye götürme işlemi bu şekilde gerçekleşiyor. Müşterinin oturduğu masada kamera açılıyor ve müşteri kendi kesesinden çıkardığı parayı masaya koyuyor. Siz de masadan parayı alıp kesenize koyuyorsunuz. Böylece servis, bir döngü şeklinde sonsuza kadar yapılabilir.

Burada oyunu oynayan kişinin dikkatini, zekâsını, hafızasını ve cümleyi anlama yetisini test etmiş oluyoruz. Nasıl mı? Eğer han sahibi müşterinin istediklerini tam olarak getirmezse müşteri sinirlenip hanı terk ediyor. Böylece han sahibi sürekli dikkatli oluyor ve hafızasını aktif olarak kullanıyor. Inn Simulator ayrıca, oyuncunun sorumluluk duygusu geliştiriyor. Çünkü oyuncu hanı kendisi işlettiği için bir yanlış yapmamaya çalışıyor ve daha çok para kazanabilmek için işini düzgün yapmaya gayret gösteriyor.

Şu anda sponsor arayışı içerisinde olan Inn Simulator’ın 2018 başında yayında olması planlanıyor.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix, Türkiye'den 10 Dizi ve Film Projesini Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.