Oyun Haberleri

Bethesda, Westworld Yapımcılarına Dava Açtı

Westworld adlı oyunun, 2015 yılında çıkardıkları Fallout Shelter‘dan çalıntı olduğunu savunan Bethesda, konuyu mahkemeye taşıdı.

Kotaku’da yer alan habere göre; Fallout serisinin geliştiricisi Bethesda, açtığı davada; Westworld oyunun geliştiricisi Behaviour Interactive‘i Fallout Shelter’ın kodlarını kullanmakla, Warner Bros.‘u da çalıntı bir oyunun satışını yapmakla suçladı. Dilekçesinde; Westworld oyununun yapımında, Fallout Shelter’ın kodlarının kullanıldığını belirten Bethesda firması, Warner Bros.’un oyunun satışını durdurmasını ve kendi oyunlarına ve imajlarına verilen zararın karşılanmasını talep etti.

Dava dosyasında yer alan iddianamede; Bethesda, 2014 yılında Fallout Shelter’ın bölümlerini geliştirmesi için Behaviour ile anlaştıklarını ancak stüdyonun kendi oyunlarına yaptıkları tasarım ve kodları Westworld oyununda da kullandığını ileri sürdü. Anlaşma gereği Fallout Shelter oyununa ait her şeyin kendilerine ait olduğunu savunan Bethesda firması, kendilerine ait olan Fallout Shelter kodları ile yazıldığı için Westworld’ün oyunları ile aynı olduğunu belirtti.

İki oyun arasında yüzeysel benzerliğin ötesinde görüntü ve oynanış açısından da benzerlikler olduğunu ifade eden Bethesda, oyunlardaki kod hatalarının bile aynı olduğunu savundu. Kotaku’nun davayla ilgili görüşlerini istediği Warner Bros., Behaviour Interactive ve Bethesda sessiz kalmayı tercih etti. Bu yılın ilginç gelişmelerinden olan davanın sürecini ve Westworld oyununun akıbetini merakla izliyor olacağız.

Takipte kalın.

İlginizi Çekebilir  8 Yıldır Geliştirilen Pokemon Prism Sonunda Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu