Oyun Haberleri

Bethesda, Westworld Yapımcılarına Dava Açtı

Westworld adlı oyunun, 2015 yılında çıkardıkları Fallout Shelter‘dan çalıntı olduğunu savunan Bethesda, konuyu mahkemeye taşıdı.

Kotaku’da yer alan habere göre; Fallout serisinin geliştiricisi Bethesda, açtığı davada; Westworld oyunun geliştiricisi Behaviour Interactive‘i Fallout Shelter’ın kodlarını kullanmakla, Warner Bros.‘u da çalıntı bir oyunun satışını yapmakla suçladı. Dilekçesinde; Westworld oyununun yapımında, Fallout Shelter’ın kodlarının kullanıldığını belirten Bethesda firması, Warner Bros.’un oyunun satışını durdurmasını ve kendi oyunlarına ve imajlarına verilen zararın karşılanmasını talep etti.

Dava dosyasında yer alan iddianamede; Bethesda, 2014 yılında Fallout Shelter’ın bölümlerini geliştirmesi için Behaviour ile anlaştıklarını ancak stüdyonun kendi oyunlarına yaptıkları tasarım ve kodları Westworld oyununda da kullandığını ileri sürdü. Anlaşma gereği Fallout Shelter oyununa ait her şeyin kendilerine ait olduğunu savunan Bethesda firması, kendilerine ait olan Fallout Shelter kodları ile yazıldığı için Westworld’ün oyunları ile aynı olduğunu belirtti.

İki oyun arasında yüzeysel benzerliğin ötesinde görüntü ve oynanış açısından da benzerlikler olduğunu ifade eden Bethesda, oyunlardaki kod hatalarının bile aynı olduğunu savundu. Kotaku’nun davayla ilgili görüşlerini istediği Warner Bros., Behaviour Interactive ve Bethesda sessiz kalmayı tercih etti. Bu yılın ilginç gelişmelerinden olan davanın sürecini ve Westworld oyununun akıbetini merakla izliyor olacağız.

Takipte kalın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Diablo II: Resurrected Teknik Alfa Süreci Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.