Oyun Haberleri

Battlefront 2, 19 Milyon Oyuncu Barajını Aştı

Battlefront 2’nin Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak dağıtılmasının ardından, oyuncu sayısının 19 milyona ulaştığı açıklandı.

Battlefront 2, 2017 yılında piyasaya sürülmüştü. EA yayıncılığında ve Battlefield serisinin arkasındaki stüdyo DICE geliştiriciliğinde hazırlanmıştı. Fotorealistik görüntüleri ve hızlı oynanabilirliğine rağmen, içerdiği bazı sorunlar nedeniyle eleştirilerin odağı olmuştu.

Özellikle Loot Box kavramı yüzünden Battlefront 2 birçok oyuncuyu kaybetmişti. Ancak birkaç yıl içerisinde oyuna gelen ücretsiz güncellemeler ve Loot Box üzerinde yapılan yeni çalışmaların ardından, kendine has bir kitleyle yoluna devam etmişti.

Bildiğiniz üzere Battlefront 2, birkaç hafta önce Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak dağıtıldı. Oyuna rağbet o kadar yüksek oldu ki EA, talebe yetişemeyerek oyun için yeni serverlar açmak durumunda kaldı.

EA Star Wars Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru sayesinde Battlefront 2’nin 19 milyon oyuncuyu geçtiği de oyuna olan ilginin ne kadar artmış olduğunu gösterdi.

Battlefront 2’nin Tekrar Yükselişi

Oyun çıktığında ana hikaye moduyla biraz vakit geçirmiş ve sonrasında Multiplayer kısmında aradığını bulamamış biri olarak; etrafımdaki oyuncu arkadaşlarımın da bu promosyondan yararlanıp oyuna girmesiyle, Battlefront 2’ye dönüş yapmıştım.

Açıkçası yıllar içerisindeki güncellemeler ve düzenlemelerle ayakları yere daha sağlam bir oyunla karşılaştım. 19 milyon oyuncuya ulaşıp bunu koruyabilmiş olması marka açısından önemli.

Bildiğiniz üzere EA ve Disney arasındaki Star Wars oyun anlaşmaları 2023 yılında bitecek. Disney, Lucasfilm Games yapılanması ile Star Wars oyunlarının lisanslarını yeni firmalara dağıtmaya başladı. Battlefront 2’ye olan bu rağbetin ardından, EA ve DICE yeni bir oyun için çalışmalara başlayabilir. Şu aşamada Battlefront 2 için bir güncelleme gelmeyeceği biliniyor. Oyuna olan destek 2020 yılında sona ermişti.

Oyuncu topluluğunu fazlasıyla geri kazanan Battlefront 2, Epic Games Store’un promosyonu sayesinde mükemmel bir geri dönüş yaptı (Empire Strikes Back adeta!). Eğer EA ve DICE yeni bir oyun yapacaklarsa, geçmişte yaşadıkları hatalardan ders çıkarıp hali hazırda edindikleri oyuncuları doyuracak bir oyunla karşımıza çıkmalılar diye düşünüyorum. Mesela o eski, meşhur 2005 yılında çıkan Battlefront 2’deki gibi tek oyuncuya yönelik uzun süreli hikayeler ve modlarla daha da ilgi çekici kılınabilir.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Bu arada biz de FRPNET olarak YouTube‘da yaptığımız canlı yayınlarda zaman zaman Battlefront 2’ye düşüyoruz. İzlemek ya da bize katılmak isterseniz Discord kanalımıza katılabilir ya da YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açarak canlı yayınlardan hızlıca haberdar olabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.