Oyun Haberleri

Avowed, PlayStation 5’e Çıkar Mı?

Obsidian Entertainment imzalı ve yeni tanıtımı yapılan Avowed sadece Xbox özel oyunu olarak mı kalacak, yoksa PlayStation 5 konsoluna da gelecek mi?

Fallout: New Vegas, The Outer Worlds, Pillars of Eternity gibi efsanevi RYO oyunları sunan Obsidian Entertainment’in son sürprizi, Avowed oldu. PoE evreninin geçtiği Eora’da yepyeni maceralara düşeceğimiz Avowed, bir anda en merak edilen yapımlardan biri oldu.

Daha öncesinde Pillars of Eternity serisini izometrik bakış açısında oynamıştık. Şimdiyse Skyrim benzeri, birincil gözden oynanabilen bir RYO oyunu olarak tanıtıldı. Bu başarılı diyarda Avowed oynamak için sabırsızlanan, benim gibi birçok oyuncu var. Ancak bu tecrübeyi PlayStation 5 sahipleri yaşayabilecek mi?

Bildiğiniz üzere özel oyunlar konusunda Sony tarafının eli daha güçlü. Ancak son bir iki yıldır, gelişen teknoloji ve reklam çalışmaları bize gösterdi ki bazı oyunlar konsollara özel kalamıyor. Örneğin, Quantic Dream’in tüm oyunları Epic Games desteğiyle PC platformu için de yayınlandı. Death Stranding ve Horizon: Zero Dawn, PlayStation tarafının en kuvvetli markaları olmasına karşın bir anda kendilerini PC’de buldular.

Tam tersi istikamette, asla PlayStation’a gelmez denilen Cuphead’in PS4 versiyonu geçtiğimiz günlerde PSN üzerindeki yerini aldı. Daha önce de dediğim gibi konsollar ve PC platformu arasındaki fark gittikçe incelmeye başladı. Özel oyun içerikleri farklı tarzlarda karşımıza çıkmaya başlayabilir.

Microsoft için bunlardan ilki Avowed olacak gibi duruyor. Obsidian Entertainment’ı bünyesine kattıktan sonra RYO alanında elini güçlendiren Microsoft, Avowed’ı ilk başta PlayStation 5’e sunmak istemeyebilir.

Nasıl ki Ghost of Tsushima ve God of War için şu an kesin gözüyle PC ya da Xbox tarafına gelmez diyoruz, aynı durum Avowed için de geçerli olabilir. Microsoft, yazılımsal ve donanımsal anlamda bir adım önde olmasına karşın, özel içerik konusunda hep sınıfta kalmıştı.

Belki de Series X ile birlikte kendi özel markalarını yaratmaya başlayabilir. İlk durağımız da Eora olacak gibi duruyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Overwatch'ta Cadılar Bayramı Dehşeti Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.