Oyun Haberleri

Ataribox – Atari Yepyeni Bir Konsol Mu Duyuracak?

1970’li yıllara damga vuran, 80’li yıllardan 90’lı yılların başlarına kadar ülkemizde de büyük ses getiren Atari firmasının konsolu geri mi dönüyor? Ataribox isimli bir şey gösteriliyor ancak ne ile karşı karşıya olduğumuz henüz bilinmiyor.

Şu anda dünyanın oyun devlerinden birisi olan Atari firması, E3 etkinliği devam ederken Ataribox isimli bir ürünü kısaca tanıttı. Kısa tanıtım videosunda klasik Atari 2600 (hani ülkemizde kara kutu olarak adlandırdığımız oyun konsolu) benzeri bir konsol görüyoruz.

Yeni Oyunlar Mı?

Görünen şeyin bir konsol olduğu aşikar ancak içinde ne olduğunu bilemiyoruz. Atari firmasından detaylı bilgi talep ettik ancak, “Şu anda çok yoğunuz ancak en kısa sürede size detaylı bilgileri ileteceğiz,” dediler. Bununla birlikte bize detayları en kısa sürede ileteceğini belirten firma yetkilileri The Verge’e yaptıkları açıklamada bir konsolun yolda olduğunu, bir iş ortağı ile çalıştıklarını açıkladı. Kısacası Atari, sadece ismini bir firmaya vermedi, eski bir efsaneyi yeniden evlerimize sokmak için bizzat çalışıyor.

Ortaya çıkacak olan Ataribox, klasik Atari oyunlarını oynatacak bir mini konsol olabilir ancak halihazırda piyasada Atari 2600 cihazlarını bile çalışır halde bulmak mümkünken böyle bir yenilik çok mantıklı olmayabilir. Aynı zamanda Playstation, Xbox ve Nintendo Switch gibi konsollar piyasayı domine ederken böyle bir alanda rekabet sağlayacak yeni bir konsol da oyunculara yeni ne gibi bir deneyim sunabilir bilemiyoruz.

Sanırım tek yapmamız gereken biraz daha beklemek. Atari firması söz verdiği gibi bize Ataribox hakkında detaylı bilgiler verirse biz de hemen bu bilgileri size aktaracağız. O zamana kadar sizi ülkemizde yayınlanan Atari reklamı ile başbaşa bırakalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Kingdoms of Amalur: Reckoning ÇIKTI!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.