Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » 90’ların Epik Video Oyunu Myst, Yeni Film ve Dizilerle Dönüyor

90’ların Epik Video Oyunu Myst, Yeni Film ve Dizilerle Dönüyor

Village Roadshow, fantastik video oyunu Myst’in film ve TV haklarını satın aldı. Oyunun mitolojisini genişletmeyi planlayan Village Roadshow, film ve dizilerle çok plafformlu bir evren geliştirmeyi hedefliyor.

Tek kişilik grafik macera video oyunu olan Myst, Rand ve Roby Miller tarafından 1993 yılında yayınlandı. Oyunun yaratıcılarının da yapımcı olarak yer alacağı yeni Myst projeleri hakkında yapılan açıklamada yer alan bilgiler şöyle:

“Uçsuz bucaksız Myst‘in tarihi 10 bin yıldan uzun bir döneme dayanıyor. İlk destan; New Mexico çölünün diplerindeki bir mağarada D’ni medeniyetini keşfetmesiyle dünyayı şekillendirecek olayları tetikleyen Anna‘nın, keskin zekalı ama biraz saf torunu Atrus‘u anlatıyor. D’ni uygarlığı, diğer dünyalarla bağlantı kurabilen kitaplar yazma konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip. Myst romanlarının ve oyunlarının katalizörü de bu yetenek ve kültürler arası çatışma.”

2002 yılına kadar Myst tüm zamanların en çok satan PC oyunuydu ve bugüne kadar dünya çapında 15 milyondan fazla sattı. Ayrıca 1997 yılında güzel eleştiriler alan Riven da dahil olmak üzere birkaç başarılı filme de uyarlanırken, bir dizi Myst romanı da yayınlandı. Şimdi sıra Village Roadshow‘da. Oluşturmayı hedefledikleri yeni Myst evreni için yazacakları hikayeleri ve mitolojiyi ulaştıracakları sınırı öğrenmek için sabırsızlandığımı söylemeliyim.

İlginizi Çekebilir  Peter Capaldi'ye Kal Çağrısı