Haberler

Netflix, Türkiye’nin 2020 EN’lerini Açıkladı

Netflix, Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyesinin 2020’de en çok hangi tür yapımları izlemekten keyif aldığını ve yıl içinde en çok hangi türlerin bir önceki yıla göre yükselişe geçtiğini duyurdu.

Açıklanan verilere göre; Türkiye’de yılın en çok izlenen türü, çok zengin bir içerik çeşitliliğe sahip olan dramalar oldu. 2020’de en çok izlenen türler sıralamasında ikinci sırayı komedi ve stand-up yapımları aldı. Komedi yapımlarının izlenme oranlarına göre, kahkahanın peşinden en çok gidilen aylar nisan, mayıs ve haziran oldu.

Çocuklara özel yapımlar ön plana çıktı

Yılın en çok izlenen türleri arasında üçüncü sırada aksiyon yapımları yer aldı. Dördüncü sırada, ebeveyn kontrolleri sayesinde içeriklerin farklı yaş gruplarına göre filtrelenebildiği eğlenceli ve eğitici çocuk yapımları bulunurken, beşinci ve son sırada ise korku ve gerilim türü vardı.

Reality yapımları çıkış yaptı

Netflix, yılın en çok çıkış yapan türün reality yapımları olduğunu da duyurdu. İkinci sıraya yerleşen romantik yapımları, müzik gruplarıyla da Türkiye’deki popülaritesini sürdüren Kore dramaları takip etti. Fantastik yapımlar dördüncü, animeler de yılın en çok çıkış yapan beşinci türü oldu.

Evden çalışma imkanına sahip olanların zamanın çoğunu toplantılara bağlanarak, mutfakta tarifler deneyerek ya da çocukları için yeni oyunlar icat ederek geçirdiği mart – haziran arası dönemde en çok reality türündeki yapımlar izlendi. Hava karardığındaysa, bu dönemde yılın ilk iki ayına göre izlenme oranlarını ciddi şekilde arttıran korku ve gerilim yapımları tercih edildi. Bu iki türü aksiyon türündeki heyecanlı yapımlar izledi. Çocuk yapımları dördüncü sırada yer alırken, ilkbahardan yaz ortasına kadarki dönemde en çok izlenen beşinci tür animeler oldu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.