Haberler

Netflix, 200 Milyon Aboneye Ulaştı!

İsteğe bağlı dijital yayın platformları arasında en popüleri olan Netflix, 2020’nin sonu itibariyle 200 Milyon aboneyi geçtiğini duyurdu.

Pandemi bir yerden sektörleri büyük zarara uğratırken, başka yerlerde işlerin artmasına neden oldu. Evlere kapandığımız bu süreç içerisinde Netflix, abone sayısını bir hayli artırmayı başarmış.

Yapılan açıklamaya göre 2020 yılının son çeyreği itibariyle, Netflix 200 milyon abone sayısını aşmayı başardı. Rakipleri arasında, piyasaya ilk adımı atmasının da bunda büyük bir payı olduğu gerçek.

Netflix, tüm yıl hesaba katıldığında sadece 2020 yılında 37 milyon abone kazanmış. Ayrıca yıllık gelirlerini %76 oranında artırıp 4.6 milyar dolarlık kazanç sağlamışlar. Peki tüm yılın kazancını öğrenmek ister misiniz? Gerçekten çok çılgın bir paradan bahsediyoruz; tam 25 milyar dolar yıllık hasılat elde etmişler.

Yukarıda da dediğimiz gibi insanların evlere kapandığı bir sürede, yapılacak ve keşfedilecek yeni yerler olmalıydı. Netflix, insanların dizi ve film açlığını bastırmayı bu sayede başardı. Rakipleri pazara biraz geç girmiş olsalar da onlar da gümbür gümbür gelmeye başladı.

Disney+ tam zamanlı olarak küresel çapta yayın hayatına başlamadı ancak şu an için 86 milyon aboneye sahip olduğu belirtiliyor. HBO Max tarafında abone sayısı çok belirsiz ancak 12 milyonun biraz üzerinde olduğu belirtiliyor. Önümüzdeki aylarda platformlara gelecek yeni yapımlarla bu sayılar çok daha artacağa benziyor.

Netflix bu yıl içerisinde her hafta bir film yayınlamayı planlıyor. Disney+ ise başta Star Wars ve Marvel olmak üzere birçok önemli markası için diziler, filmler hazırlayacak. HBO Max tarafındaysa bu yıl oldukça önemli. İlk büyük yapımlar 2021 yılı itibariyle HBO Max platformunda kendisine yer bulacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Doctor Who'nun 10. Sezonuna Biraz Daha Zaman Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.