Haberler

NeoTroy Games’ten 3 Yeni Kutu Oyunu

Dünyanın en başarılı kutu ve kart oyunlarını Türkçe olarak oynamamızı sağlayan ve bu oyunları lisanslı bir şekilde ülkemiz oyuncularıyla buluşturan NeoTroy Games, dünyaca ünlü 3 yeni oyunu daha Türkçe olarak bizlerle buluşturdu.

Dünyada en çok oynanan bol ödüllü oyunlardan olan 7 Wonders, Splendor ve Patchwork oyunları artık Türkçe olarak oynanabilecek. Sadece bu da değil artık yurtdışından bu oyunları beklemek zorunda kalmayacağız.

7 Wonders

7 Wonders kutu oyunu oyun dünyasının en kült oyunlarından bir tanesi. Uluslararası 40’dan fazla ödülün yanında 2011 senesinin en iyi kutu oyunu ödülünü kazanmış bir oyun.

Antik dönemin Efes, Olimpos ya da Babil gibi en etkileyici 7 şehrinden birini yönetmeye hazır mısınız?

Doğal kaynaklarınızı en iyi şekilde değerlendirin, sürekli gelişimi hedefleyin, ekonomik ilişkilerinizi geliştirin ve askeri gücünüzü rakiplerinize göstermekten çekinmeyin!

Medeniyet tarihine iz bırakacak bir eser inşa ederek zamanın ötesine geçin!

Toplamda 3 çağdan oluşan 7 Wonders oyununda, her çağın başlangıcında oyunculara 7 yapı kartı verilir. Herkes en gelişmiş şehri oluşturabilmek için elindeki yapı kartlarından, kaynaklarının yeterli olması koşuluyla, en iyi olanını alır ve elinde kalan desteyi yanındaki oyuncuya verir. Şehirler bu şekilde geliştirilir ve son kart inşa edilene kadar çağ bu şekilde ilerler.

Bütün oyuncuların şehirlerindeki yapılar, oyun sırasında herkes tarafından görünebilir. Dolayısıyla diğer oyuncuları sürekli takip ederek stratejinizde revizyonlar yapmalı ve iki yanınızdaki komşunuzun ordularını iyi izlemeniz gerekir.

7 Wonders oyununda sizi galibiyete götürebilecek savaş, kültür, lonca ve bilim gibi 7 farklı strateji var. Bilime önem vererek puanlarınızı katlayabilir, ticarete odaklanabilir, kültürel yapılara önem verebilir  veya askeri güce odaklanarak rakiplerinize darbe vurarak kendinizi geliştirebilirsiniz. 

  • 2 – 7 Kişilik
  • 30 dk.
  • 10+ Yaş

7 Wonder oyununu hemen buradan satın alabilirsiniz.


Splendor

Splendor da 7 Wonders gibi nispeten yeni çıkan ve kendini kabul ettirmiş bir oyun. 2014 senesinin en iyi kutu oyunu ödülünü kazandı. Oyunun kuralları oldukça basit ancak oyun sırasında verilen kararlar oldukça zorlayıcı. Tekrar oynanabilirliği oldukça yüksek. Oyunun temasında ise mücevher tüccarlığı yatıyor ancak soyut stratejik bir oyun diyebiliriz, çizimleri ve oyunun kalitesi fazlasıyla iyi. Her oyuncu sayısında oynamak oldukça güzel.

Stratejinizi oluşturun ve Rönesans döneminin en prestijli mücevher tüccarı siz olun!

Mücevher tüccarları, yatırımlarını madenlere yaparlar. Yeni kıtaya gönderdikleri gemilerle elde ettikleri degerli taşları, işlenmesi için dönemin en yetenekli zanaatkarlarının ellerine teslim ederler. Siz de ticari bir imparatorluk kurarak mücevherlerinizi soyluların beğenisine sunun ve dönemin en prestijli tüccarı olmaya çalışın.

  • 2 – 4 Kişilik
  • 30 dk.
  • 10+ Yaş

Splendor oyununu hemen buradan satın alabilirsiniz.


Yamalı Yorgan – Patchwork

Patchwork oyununu Yamalı Yorgan adıyla portföyümüze kattık. 2 kişilik oyunlarda yelpazemiz biraz dardı, hatta sadece Carcassonne vardı diyebiliriz. Splendor ve Yamalı Yorgan ile bu açığı kapatıyoruz. Yamalı Yorgan, 2014 senesinin en iyi soyut kutu oyunu ödülünü kazanmış ve en çok satan 2 kişilik kutu oyunu. Kuralları oldukça sade ancak Splendor’daki gibi oyun sırasında verilen kararlar zorlayıcı ve oyunda uzmanlaşması hiç de kolay değil. Oyunun teması inanılmaz hoş ve tekrar oynanabilirliği çok yüksek.

Çokça kumaş ve deri parçası en gösterişli yamalı yorganı yapmanız için sizi bekliyor. Tüm bu parçaları birleştirerek bir sanat eseri ortaya çıkarmak tamamen sizin elinizde! Bunun için biraz emek harcamalı ve zamanın akışını iyi yönetmelisiniz. Tabii elinizde yeterli sayıda düğmeniz olmazsa olmaz! En iyi kumaşları seçin, yeteneklerinizi sergileyin ve en iyi kombinasyonu oluşturarak oyunu kazanın!

Yamalı Yorgan oyununda oyuncular en estetik yorganı, 9×9 ebatındaki tahtası üzerine yapmaya çalışır. Elinizdeki düğmelerle yorganınıza en uygun yamaları belli bir ücret karşılığında alır ve belli bir zamanda işlersiniz. Ancak yamayı işlerken, bunun yorganınız üzerinde diğer yamalarla çakışmamasına dikkat etmelisiniz. Yorganınıza işlediğiniz yamalar, oyunun belli aşamalarında size gelir(düğme) sağlar. Bu gelirler yeni yamalar almanızı sağlar ve size puana kazandırır. Oyunun sonunda en az boşluklu yorganı yapan ve en çok parası olan oyuncu oyunu kazanır.

  • 2 Kişilik
  • 30 dk.
  • 8+ Yaş

Yamalı Yorgan – Patchwork oyununu hemen buradan satın alabilirsiniz.

 

Bu harika oyunları hem kolay bulmamızı sağlayan hem de dilimize kazandıran NeoTroy Games’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Herkese iyi ve eğlenceli oyunlar!

İlginizi Çekebilir  Carnival Row FRP Kitabını Ücretsiz Olarak İndirebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu