Haberler

Necromancer Games, D&D 5E Çıkmadan Hazır!

necromancer-5e-banner

Kitleleri peşinden sürükleyen Dungeons and Dragons 5e sisteminin çıkmasına az bir süre kaldı. Aslında belli bir kısmı şimdiden yayınlandı bile diyebiliriz. Ancak şimdiden 5e kurallarını merkez alarak hazırlanan yan ürünler ortaya çıkmaya başladı.

Necromancer Games geri dönüyor! Daha önce Clark Peterson önderliğinde DnD 3e için hazırlanan Necromancer Games, uzun bir aradan sonra yeniden aramızda olacak. Peterson ve Frog God Games yayıncılık bir süredir Judge sistemi ile uğraşıyordu. DnD 5e’nin çıkmasına az kala Necromancer Games bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkıyor.necromancer-5e-gorsel-1

DnD 5e, beta testleri ve sonrasında yayınlanan Basic kitabı ile az da olsa yayınlandı. Starter Set için önsipariş verenler de önümüzdeki aylarda kitaba sahip olup, yeni sistemi oynatabilecek. Şimdiden 5e’nin üçüncü parti firmalar tarafından hazırlanan yardımcı kitapları hazırlanmaya başladı.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Necromancer Games hiç olmadığı kadar iddialı bir şekilde geri dönüyor. Ekip, 15.000 Dolarlık bütçelerini yaklaşık 1 günde tamamladı. Önümüzdeki günlerde destekçilerin sayısının artmasıyla daha fazla içeriğin de hazırlanacağı belirtiliyor.

Necromancer Games, DnD’nin 1st Edition kitaplarını anımsatan bir tarzda yazılıyor. Ancak kurallar 5e’ye bağlı kalarak oluşturuldu. Frog God Games şimdiden 3 kitap hazırladıklarını belirtiyor. 200 canavar içeren Fifth Edition Foes, 180 ile 260 sayfa arasında olması planlanan Quests of Doom ve 250 sayfa uzunluğundaki Book of Lost Spells RPG meraklılarıyla buluşacak.

necromancer-5e-gorsel-2

Kitapların hazırlanış aşamasında ciddi yazarları ve editörleri görüyoruz: Bill Webb (Rappan Athuk), Matt Finch (Sword & Wizardry), J. Collura (Caverns of Thracia), Michael Curtis (The Dungeon Alphabet), Casey Christofferson (The Tome of Horrors), Steve Winter (Tyranny of Dragons), James M. Ward (Gamma World), Skip Williams (Axe of the Dragon Lords) ve Ed Greenwood (The Forgotten Realms Campaign Setting).

Wizards of the Coast belki Frog God Games’in işini zora sokabilir. Sistem henüz yayınlanmadığından ve lisans içeriğini hangi şartlar altında kullanılacağı belirtilmediğinden Necromancer Games’i göremeyebiliriz. Ama daha öncesinde Pathfinder gibi serilerde sorun çıkartmayan firma, zamanın en ilgi çeken destek kitaplarından Necromancer Games için de sorun çıkartmaz diye düşünüyoruz.

Eğer detaylı bilgi almak ve destekçi olmak isterseniz resmi Kickstarter sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  GİO ÖDÜLLERİ 2017 Roman Ödülü Başvurularınızı Bekliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.