Haberler

Mike Mignola’nın Disney İçin Yaptığı Çizimler Yayınlandı

atlantis-the-lost-empire-banner

Hellboy serisinin yaratıcısı olan yazar ve çizer Mike Mignola‘nın, zamanında Walt Disney için konsept çizimler yaptığını ancak bu çizimlerin kabul edilmediğini biliyor muydunuz?

2001 yılında vizyona giren Atlantis: The Lost Empire isimli animasyon film için konsept çizimler ve karakter tasarımları yapan Mike Mignola’nın çizimleri fazla karanlık olduğu için kabul edilmemiş. Aradan yıllar geçtikten sonra bu çizimler yayınlandı.

mike-mignola-atlantis-cizgi-romanÇizimlere baktığımızda gerçekten karanlık bir havada olduğunu görüyoruz ama ne yapsın, Mike Mignola’nın konsepti bu. :) Yapılan çizimler direkt olarak kullanılmamış ancak Mignola’nın tasarımlarından esinlenen “daha renkli” tasarımlar yapılmış.

Jules Verne kitaplarının atmosferini yansıtan Atlantis animasyonu, hem ezoterik yaklaşımı hem de karakterleri ile en sevdiğim animasyon filmlerden bir tanesi. Doğrusu Mignola’nın tasarımları ile hiç değiştirilmeden çekilmiş olsaydı kesinlikle ortaya bambaşka bir film çıkardı. Mesela filmin baş karakteri Milo, Mike Mignola’nın çizimlerinde Çinli, ezik bir karakter gibi görünüyor. Prenses Kida ise Atlantis prensesi değil de elf prensesi gibi duruyor.

Milo karakterinin Stargate filmindeki Dr. Daniel Jackson’ı anımsatan yapısı, Prenses Kida’nın ise farklı görünümü, The Mole karakterinin sevimli yapısı ve tüm animasyonun steampunk havasında olması; ortaya muhteşem bir eser çıkartmış.

Walt Disney, Mike Mignola’nın konsept çizimlerini animasyon için kabul etmemiş ancak yine 2001 yılında Dark Horse Comics tarafından yayınlanan Atlantis: The Lost Empire’ın çizgi romanında Mignola’nın çizimi kullanılmış

Şimdi de dilerseniz, Mike Mignola’nın kafasında canlandırdığı Atlantis konseptine bakalım:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. aslında kabul edilmemiş değil , edilmiş. compsetlerin üzerlerinden bir disney revizyonu geçmiş o karamsallığı kırmak için.Karakter , araç. ve mekanlardaki o ana taslak neredeyse aynı gibi filmdekiyle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.