Haberler

Microsoft, Discord’u Satın Alabilir

Microsoft tarafından Discord alımı için 10 milyar dolar teklif edildiği ileri sürüldü. Discord, Bloomberg’in haberine göre şirketi satın almak isteyen birden fazla tarafın ilgisinden dolayı seçeneklerini araştırıyor.

Discord, oyuncuların görüntü, ses ve metin yoluyla iletişim kurmasını sağlayan ücretsiz hizmeti ile tanınıyor. Discord özellikle salgın sırasında evde sıkışıp kalanlar tarafından çalışma grupları, dans dersleri, kitap kulüpleri ve diğer sanal toplantılar için giderek daha fazla kullanıyor. Platformun aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu da belirtelim. Hatta DEF CON 2020 etkinliği Discord üzerinden gerçekleştirilmişti.

Geçen yıl sosyal medya uygulaması TikTok‘u satın almaya çalışan ve Pinterest‘i satın almak için görüşmelerde bulunan Microsoft’un gelişen kullanıcı topluluklarına erişim sağlayacak varlıklar için satın almalar gerçekleştirdiği paylaşılıyor. Microsoft’un Discord’u Xbox Game Pass hizmetinin bir parçası haline getirmesinin de oldukça mantıklı olabileceği ifade edilmiş. Bu sayede Discord’un ücretli hizmeti Nitro’nun 18 milyondan fazla aboneliğine de sahip olunması mümkün.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Microsoft’un The Elder Scrolls ve Doom yayıncısı Bethesda Softworks’ün sahibi ZeniMax Media’yı 7,5 milyar dolar karşılığında satın almasının ardından Discord’u da satın alma çabasının video oyun bölümüne yatırım yapmaya devam etme isteğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Kaynak: Technopat, Bloomberg

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Google'dan Star Wars Sürprizleri Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.