Haberler

Metucon’17 Norse Etkinliğine Farklı Bir Bakış

Bu yazı için uzun süredir fotoğraf beklememe rağmen gelmedi, ben de elde olanlarla yazmaya başlamaktayım.

21. Metucon bu sene 22-23 Nisan tarihleri arasında ODTÜ’de, o güzel insanların emekleriyle yapıldı. Emek kısmını önemle vurgulamaktayım, dekor konusunda ellerine ve zekalarına sağlık. Elimizden geldiğince etraftaki temasal nesnelerle fotoğraf çektirdik. Mühendis bakış açısını her türlü obje de görebiliyorduk.

İlgili Makaleler

Bu senenin teması NORSE idi, hatta Odin’e o kadar seslendik ki (bağırdık!) ertesi gün sabahında kar yağışı ile uyandık. Elbette biz diğer yerlerden gelenler için Metucon demek beraberinde çeşitli capslere konu olmak, yılda bir yapabileceğimiz şeyleri yapmak demek olmakta. Kendi adıma üzerime düşenleri fazlasıyla yaptığımı düşünmekteyim :)

Masalar yine göz doldurduı. Bu sene alışılmış PFS oyunlarımı bırakıp ejderha oyunu açtım. Bensel keyifliydi. Oyuncularım mutlu kalmışlardır diye ummaktayım. Cumartesi akşamı yada Pazar sabahı beklediğim asıl PFS grubu ise (ki kendilerine aylar önce söz vermiştim) gelemediklerinden dolayı, hasta boğazım biraz dinlenme imkanı buldu. Geleceğim sırada ‘’Battleground yapıcağız’’ reklamıyla beraber sorunlu İstanbul-Ankara yolculuğumda (bilet alın, çeşitli internet sitelerine yada üniversitenize bel bağlamayın) azalan şarjımla 3.5 karakterleri yaptım. Lakin son dakika iptal oldu. Nasıl içimde kaldığımı anlatamam. İstanbulda benzerini ben düzenleyeceğim talep olursa ( sistem 3.5 değil, revize ve rahat Pathfinder RPG olur, karakter levelları 5 olur, 2 kişilik takım olur vs vs, talep kısmı içinde her an bana ulaşabilirsiniz)

2. gün neredeyse tamamen boardgame oynadık. Destekleyen firmalara ve oraya gelip bize oyun anlatanlara teşekkürü borç bilirim. Lords of Waterdeep’ten başka oyun oynayamayan ben (yalan Carcassonne da oynamaktayım) bir sürü yeni ve keyifli boardgame ile tanıştım.

Başka bir sürü güzel etkinlik oldu ve yine orada bulunan tanıdıklarımı geride bırakıp İstanbula döndük. Bir daha ki yıla tekrar görüşmek dileğiyle, Donutlarınız afiyet olsun :)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Batman: The Killing Joke Animasyonunun Çıkış Tarihi Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.