Haberler

Marvel Multiverse Masaüstü Rol Yapma Oyunu 2022’de Çıkıyor

Marvel, ikonik süper kahraman evreninden uyarlanan yeni masaüstü rol yapma oyunu Marvel Multiverse‘i resmen duyurdu. Oyunun test kural kitabı 2022‘de yayınlanacak.

Klasik Dungeons and Dragons: Endless Quest serilerinin yazarı Matt Forbeck tarafından tasarlanıp yazılan Marvel Multiverse, oyunculara, kendilerini Marvel‘ın sürekli büyüyen karakter ve hikayelerine dahil etme fırsatı sunacak.

2022‘de çıkması beklenen Playtest Rulebook; oyunun mekaniği, ayarları ve oynanabilir karakterleri hakkında ayrıntılı bilgiler içerecek. Oyuncular Marvel Multiverse‘te; süper kötülerle savaşırken en sevdikleri kahramanların rollerini üstlenebilecek ya da tamamen yeni bir süper kahraman yaratabilecek.

Rol yapma oyunu, Marvel‘in ana hat sürekliliğinin çoğunu içeren evren olan Earth-616‘yı referans alan tamamen yeni bir D616 sistemini kullanacak. Marvel‘ın iddiası, bu sistemin yeni başlayanlar için öğrenmenin kolay olmasının yanı sıra piyasadaki en popüler masaüstü rol yapma oyunlarına aşina olanlar için doğal bir evrim niteliğinde olacağı yönünde.

Oyuncuların D616 sisteminde karşılaşabilecekleri mekaniklerden bazılarını detaylandıran Marvel, “Günü kazanmak için Might, Agility, Resilience, Vigilance, Ego ve Logic’i kullanın ve imkansız olasılıklarla yüzleşirken gerçek yeteneklerinizi keşfedin” tiyosunu da şimdiden verdi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ağustos Ayında En Çok Satan 100 Çizgi Roman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.