Haberler

Küçük Prens Sergisi 20 Kasım’a Kadar Uzatıldı

kucuk-prens

276 dil ve lehçede toplam 481 kitaptan oluşan dünyanın en kapsamlı Küçük Prens sergisi, gördüğü yoğun ilgiden dolayı 20 Kasım‘a kadar sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Dünyada en çok satan ve okunan kitaplardan biri olan, hem çocuklar hem de yetişkinler için kılavuz kitap değerini taşıyan Küçük Prens’i, daha yakından tanımak isteyenlere yeni bir fırsat sunan Capitol Alışveriş Merkezi, sergi ve Küçük Prens hayalgücü workshoplarını 20 Kasım’a kadar uzattı.

KUCUK_PRENS_LPP_POSTER

Küçük Prens’in Asya, Avrupa, Amerika gibi kıtalardan gelen çevirilerinin incelenebileceği sergi, 20 Kasım tarihine kadar Capitol Muse Project’te tüm Küçük Prens hayranlarını bekliyor. Sergiye gelenleri ise şaşırtıcı bir deneyim bekliyor. Küçük Prens gezegeni olarak dekore edilen sanat galerisinde ziyaretçilere Küçük Prens’in gülünü, koyununu ve 483 adet Küçük Prens koleksiyon kitabını yıldızların altından yürüyerek görme şansı sunuluyor. Serginin dikkat çeken eserleri arasında aynanın üzerinden okunabilen, büyüteçle okunabilen ve görme engelliler için üretilen özel Küçük Prens eserleri yer alıyor.

kucuk-prens

Bunun yanında kitaplara dokunarak incelenebilecek hatta okuma fırsatı sunulacak. Sergideki tüm baskılar, Küçük Prens’in dünyasını yakından tanımak için büyük önem taşıyor. 1940 yılında eşiyle birlikte New York’a taşınan ve Küçük Prens’i burada yazan Antoine de Saint-Exupery’nin defteri, kitabın hangi aşamalardan geçtiğini gösterecek şekilde sergileniyor.

İlginizi Çekebilir  Valve, İnsan Beynini Bilgisayarlara Bağlayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu