Haberler

Kickstarter’da Bir Saatte Fon Toplayan The Expanse, Özüne Dönüyor ve RPG Olarak Karşımıza Çıkıyor

The Expanse (Enginlik), televizyon dizisi ve James S.A. Corey‘nin kitap serisinden önce aslında bir oyundu. Şimdi bu muazzam futuristik bilimkurgu evreni Green Ronin Publishing‘in projesi ile köklerine dönüyor hem de ışık hızında!

Hafta başında Kickstarter‘da yayınlanan The Expanse’ın RPG versiyonu bir saat içerisinde hedeflediği bağış miktarını toplamayı başararak ne yaratıcılarını ne de hayranlarını şaşırttı.

Öncelikle The Expanse yaratım sürecinin en başına dönelim: Yıl 2001: Serinin yaratıcısı ve yazarı Ty Franck, The Expanse haline dönüşecek dünyayı kurgulamaya başlar. Alfred Bester’ın romanı The Stars My Destination’dan esinlenen Franck, olası bir oyun için bu engin dünyasının ilk taslaklarını yazarken, Çinli bir internet firması bu fikirle ilgilenince, MMORPG olarak projesini geliştirir.

Bu online oyun fazla yol katedemez ancak Ty Franck, kapsamlı notlarını yeniden toparlar ve onları George R. R. Martin ve Daniel Abraham ile oynadığı rol yapma oyununa dönüştürür. Bu iki oyun serinin ilk romanı Leviathan Wakes‘i oluşturur. Çevrimiçi grubun tahrip edilmiş bir uzay gemisinin mürettebatını canlandırdıkları oyunda; Martin ve Abraham’ın grubu Ceres’in dedektiflerini oynar. Bu oyundan sonra The Expanse serisi ortaya çıkar. Ty Frank ve Daniel Abraham, James S. A. Corey adıyla Enginlik serisinin kitaplarını yayınlamaya başlar.

Özellikle bilimkurgu tutkunlarının ilgiyle takip ettiği kitap serisi, bilindiği gibi Amazon Stüdyoları’nda, Syfy kanalında yayınlanmak üzere televizyon serisi haline getiriliyor. Serinin çizgi romanının ve kutu oyunun da olduğunu hatırlatalım.

Oyun haklarını alan Green Ronin Publishing, şimdi The Expanse serisini köklerine döndürüyor. Oyun projesinde; Güneş Sistemi’nin tarihinden, insanların uzalda yaşamaya başladıkları zamana kadar her şeyi kapsayan The Expanse evreninde oyuncuların kendi senaryosunu yaratabilmeleri için ihtiyaç duydukları bütün şartlar bulunuyor.

Franck ve Abraham ile birlikte bir yıldır bu oyun üzerinde çalışan Green Ronin Publishing, kuralları tamamladı. Kickstarter’da duyurulan proje bir saat gibi kısa bir sürede yeterli bağışı toplamayı başardı.

Kampanyada 20 dolar bağış yapanlar The Expanse oyun kitabının PDF’ine sahip olurken, 30 dolar ödeyenler the Expanse RPG ve Oyun Yöneticisi kitinin PDF formatını almaya hak kazandı. 50 dolar ve üzeri ödeyenlere ise oyunun basılı kitabı gönderilecek. Oyunun Standart ve Özel sürümü olacak.

 

 

The Expanse RPG’nin Kickstar’daki kampanyasına ve ücretsiz yayınlanan başlangıç kitine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Pulsar Paradox: Binary Array Oyunu ile Uzaya Çıkıyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.