Haberler

Kekaotik & FRPNET İş Birliği Başladı!

kekaotik-banner

FRPNET olarak 26 Nisan akşamı bu yazıyı okuyan herkese iyi akşamlar diliyoruz. Ben İlker, bu akşam size güzel bir haberi paylaşmak için klavye başında bir takım cümleler kurup sisteme yolladım, siz bu satırları okurken de çok uzaklarda helikopterden helikoptere atlayıp havada şarjör değiştiriyorumdur muhtemelen…

Uzunca süredir ülkemizde var olduğumuz gibi aynı zaman diliminde her anlamda oyun ve oyunculuk kavramı üzerine gelişim yapan ekiplere destek verdiğimizi dönem dönem sizlerle paylaşıyoruz. Kimi zaman basın sponsorluğu kimi zaman ise doğrudan etkinliklere destek veren FRPNET ekibi yakın zaman içerisinde Anadolu Hikaye Anlatıcıları ile güzel bir partnerlik çalışmasına adım atmıştı. Bu çalışmanın mevyeleri etrafa saçılırken boş durmadık. GAMERS tarafımızı zaten biliyorsunuzdur, oyunlar üzerine 3.5 yıl kadar önce açtığımız Facebook grubumuz 8.000 kişi limitini zorluyor şu günlerde.

kekaotik-frpnetBir süre önce Youtube kanalı olarak hayatına başlayan zıpkın gibi, GDO’suz bir kanalı fark ettik. Kendilerini Kekaotik olarak isimlendirmiş 3 kişilik dev kadroyu, Championship Manager’daki yetenek avcıları gibi takip eden ajanlarımızın olumlu geri dönüşleri sonrası bir karar verdik. Biz bu arkadaşlarla bir konuşalım, madem oyun ve oyunculuk üzerine ilerliyoruz, gelişsin istiyoruz ülkemizde bazı şeyler, biz de elimizi yine o taşın altına sokalım ve bu arkadaşlarla görüşelim. Onların kaliteli içeriği daha fazla kişiye ulaşsın ve bu yolda amaçlarına daha iyi odaklanıp daha güçlü ilerleyebilsinler. Aynı zamanda FRP kısmında yazı yazıp oyun oynatmaktan fırsat bulamayan ekip olarak zaten Twitch tarafına ya da canlı yayın konusuna hiç giremeyeceğimiz (malum vakit yok, ESO çok vaktimizi alıyor) için güzel bir birliktelik olacağını düşünüp kendileri ile iletişimi kurduk. Güzel bir toplantının ardından el sıkıştık (Orçun, imzalar atılırkenki pozumuzu burada paylaşmıyorum ayrıca yollayacağım onu ben sana) ve FRPNET ile Kekaotik iş birliğini resmi olarak hayata geçirdik.

Peki Kekaotik kimdir ve ne yapar? Bu kısmı biraz onlara bırakacağım yazıp yolladıkları metinlerden nasıl bir karakter olduklarını da siz çözersiniz ama ben ufak bir cümle kurmak istiyorum bu konuda.

Kekaotik; canlı yayınları ile oyunun keyifli tarafını size sunar, haftada 1 günlerini FRPNET günü ilan ettiler (altın günü gibi evet) ve o gün FRPNET tarafından özel olarak seçilmiş klasik oyunları, yayınlarda dağıtılacak özel hediyeleri vs. bulabilirsiniz (Bu yazıya yeteri kadar like gelirse Kayra’yı bile görebilirsiniz ama hediye edemeyiz Güliz çok kızar, 2 tane de köpeği var hatta yakında baba olacak falan tehlikeli işler bunlar. Ama siz yine de beğenin bu yazıyı). Neyse ben çok uzattım lafı sıra bu atom parçacıklarında, iyi okumalar!

Orçun Sözüer

orcun-sozuerSene… 1992, gözlerimi dünyaya açmışım. Af buyur, nasıl sarhoşum biliyor musun? Epidural, ampulde durduğu gibi durmuyor ki… Hemşireye “bir şaplak da ben atayım güzelim,” diyorum, öyle böyle değil. Nişantaşı Işık Lisesi ve Işık Üniversitesi bana eğitim dayatan kurumlar oldu. Uzun bir süre tiyatro ve görsel sanatlarla ilgilendi. Sokak performansları kadar sahne performansları ile de tanınması gereken bir güç olduğunu kanıtladı. Genelde ükela, bazı bazı ukala. Konsept Dışı editörü. Türkiye’nin unuttuğu, Yunanistan’ın bağrına bastığı bir yerde, Bahçeşehir’de yaşıyor. Normal çocukların anne babalarını yatakta basma sonucu gelişen travmaları olurken, onun en büyük travması yıllarca Bahçeşehir’den Nişantaşı’na ardından, Bahçeşehir’den Şile’ye gitmek oluyor. Tüm karakteri bu yol üzerine oluşuyor. Biraz Nuri Bilge Ceylan filmi gibi; sessiz ve derin.

Çağrı Zengin

cagri-zengin1990 yılında doğup o gün bugündür Çağrı ismiyle tanınıyorum. İlkokul, lise derken geldim üniversitye. Işık Üniversitesinde Makine Mühendisliği okuyorum. Yaşımla aynı doğrultuda artmayan, aynı anda iki iş yapamayan bug’lı bir bünyeye sahibim. Kahve içmek vazgeçilmezim. Putperest olsam kahveye tapardım. FRP ile ilkokulda tanıştım. Tabii o zamanlar zar yok. DM’in karşısında elim kolum bağlı yapıyorduk birşeyler. Video oyunlarıylada aynı dönemde tanıştım ve o zamandan beri vazgeçilmezim oldular. Heroes of Might and Magic 3 ile tanıştığım anı çerçevetip duvara asasım var. Ne güzel gündü. Umduğunu değil bulduğunu oynayan bir oyuncuyum. Hiçbir zaman en iyisi olma gibi amaç uğruna oyun oynamadım. Maksat eğlenmek. O yüzden oyunlardan en büyük beklentim eğlenmek. Bunların yanında kitap okumak, film izlemek, sahilde kısa yürüyüşlere çıkmak hobi olarak sayabileceklerim arasında. Ha bir de yemek yemek. Yürüyüşten vazgeçtim . Yemek yemek en büyük hobim

Buğrahan Yazgan

bugrahan-yazganBen Buğrahan, bazıları bana Satanjuice der (Genelde kendim derim galiba). PC ve konsol oyunlarına olan tutkum yaklaşık 3 yaşlarındayken başladı o zamandan beri gözlerim kör olana kadar oyun oynayacağıma içten içe bir yemin ettim sayarım.

İlk ciddi ciddi oynadığım oyun Ultima Online’dı ve bu yüzden herzaman sandbox oyunlar ilgimi çekmiştir; ama diğerlerinide oynarım takipte ederim. Genelde multiplayer üstüne yoğunlaşmış bir bünye olduğumdan çok populer olan single oyunlar hakkında kısıtlı bilgim var yinede Elder Scrolls serisini yakından takip ediyorum (ESO dışında). Bu kekaotik dediğimiz şeyde işime gelirsek; ben genelde teknik kısımla uğraşan adamım zaten bilgisayar mühendisliği okuduğum için bu konularla genelde ilgiliyimdir. Oyun geliştirici olarakta çalışıyorum zaman zaman bu yüzden oyunların işleyişi hakkında daha farklı bir bakış açım olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda 3 senedir Işık Üniversitesinde IGS kulubu altında DM’lik yapıyorum.

Bu kadar oyunla alakalı bilgi yeter biraz da başka şeylerden bahsedeyim. Işık Üniversitesinde son senem bilgisayar mühendisliği lisans programında. Kitap okumak gibi bi sıradan hobim var. Spor olarak önceden kaykay kayardım artık snowboarda sardım. Bir de kamp yapmaktan çok zevk alırım doğayla içli dışlı zaman geçirmekten, böcekler tarafından kemirilmekten, çadırıma giren su ile barışıklığımı korumaktan özellikle haz aldığımı söyleyebilirim…

 

Kendilerini böyle anlatıyorlar, daha fazlasını ise Twitch.tv/kekaotik kanalından hepimize sunmaya başladılar. Yayın akışlarını ve FRPNET günü içeriğini ise biz size ara ara hatırlatıyor olacağız.

Bu güzel birlikteliğin hepimize daha büyük çalışmalara ivme olmasını dileyerek yazıma nok noktayı koyuyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Geek Muhabbeti - Fallout 4 - Bölüm 2 - Codsworth

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.