Son Haberler
Anasayfa » Haberler » J.K. Rowling, Harry Potter Dünyasındaki Diğer Büyü Okullarını Açıkladı

J.K. Rowling, Harry Potter Dünyasındaki Diğer Büyü Okullarını Açıkladı

hogwarts

Harry Potter dünyasındaki ana macera, serinin yedinci kitabı olan Ölüm Yadigarları ile sonlandı. Hatta kitabın sonunda, kahramanlarımızın büyümüş, serpilmiş çoluk çocuğa karışmış hallerini de görmüştük.

J.K. Rowling’in yarattığı bu muhteşem dünya neyse ki ana hikayeyle sınırlı kalmadı ve bizi daha da mutlu edecek yeni hikayelerle dallanıyor.

Biz “Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar” kitabının filmini beklerken Rowling, dünya üzerindeki yepyeni büyücülük okullarıyla ilgili hikayeler paylaştı. Üstelik haritalarıyla beraber.

Bu üç okulun her biri dünyanın bir ucunda. Japonya’da Mahoutokoro, Brezilya’da Castelobruxo, Afrika’da Uagadou isimli büyücülük okulları bulunuyor. Bu okulların her birinin kendine özgü bir yanı var üstelik.

Uagadou

Uagadou

Bu okul Afrika’nın dört bir yanından öğrenci topluyor ve dünyanın en büyük büyücülük okulu. Asasız büyüde uzmanlaşmış durumdalar.

Mahoutokoro

Mahoutokoro

Japonya’da bulunan Mahoutokoro’da öğrenciler ilk yıl aldıkları cübbelerle birlikte büyüyor ve kazandıkları bilgilerle bu cübbeler renk değiştiriyor.

Castelobruxo

Castelobruxo

Brezilya’daki bu okulda öğrenciler parlak yeşil cübbeler giyiyorlar ve bitkibilim konusunda uzmanlar.

Ilvermorny

Ilvermorny

Son filmde bahsedilen ve Kuzey Amerika’da yer alan bir okul.

İlginizi Çekebilir  Marvel Universe Live Turnesi

Beauxbatons

Beauxbatons

İspanya ve Fransa sınırındaki Pireneler’de yer aldığı söyleniyor. Etrafında geniş bahçeler olduğu belirtiliyor. Simya konusunda uzmanlar var.

Durmstrang

Durmstrang

Avrupa’nın kuzey ucunda bulunduğu söylenen okul, büyü okulları arasına en kötü şöhrete sahip okuldur. Büyük cadı ve büyücüler yetiştirmiş olmasına rağmen tarihinde kötü şöhretli öğrenciler de vardır.

Pottermore, dünyada 11 adet büyücülük okulu olduğundan bahsediyor. Hogwarts ve bu açıklananların dışında bilmediğimiz dört okul daha var. Belki bir gün bunları da öğreniriz. O zamana kadar elimizdekilerin hikayeleriyle yetineceğiz anlaşılan.

Okullarla ilgili daha çok bilgi ve daha fazlası için Pottermore’u ziyaret edebilirsiniz.