Son Haberler
Anasayfa » Haberler » İzmit, Hayalperest Sayesinde Çizgi Romana Kavuştu

İzmit, Hayalperest Sayesinde Çizgi Romana Kavuştu

hayalperest-banner

Doğma büyüme İzmitli biri olarak bu haberi yazmak gerçekten beni çok mutlu etti. Uzun yıllardır çizgi roman okuyan birisi olarak çizgi romanlarımı ya internetten alırdım ya da İstanbul’a gittiğim zamanlarda alırdım. İzmit’te çizgi romana ulaşmak gerçekten zordu, bir çizgi roman dükkanı ise hayal gibiydi.

Bu hayalin peşinden giden kişiler Hayalperest adıyla İzmit’te bir çizgi roman dükkanı açtılar.

İzmit merkezdeki Fethiye Caddesi’nin yan sokaklarından Tokoğlu Sokak’ta yer alan Hayalperest, İzmit’e renk katan bir çizgi roman dükkanı olmuş. Üstelik sadece çizgi roman değil kitap, figür, maket ve koleksiyon malzemeleri arayanların da ilk gideceği yerlerden birisi haline gelmiş.

hayalperest

Hayalperest’in hayalperestleri Akın Demirci ve Arda Yastıoğlu sadece birer işletmeci değil aynı zamanda hobi tutkunu insanlar. Bu nedenle fantastik koleksiyon, figür ve çizgi romana gönül vermiş insanları sadece alışverişe değil, hoş bir sohbete ve sıcak bir çaya da davet ediyorlar.

Hayalperest’te uzun zamandır aradığınız eski basım fantastik, bilimkurgu kitaplarını ve çizgi romanları da bulabilirsiniz. Hatta şanslıysanız FRP kitaplarına da rastlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Avrupa Dillerinde Kelimeler, Yazılışları ve Anlamları

hayalperest-dukkan

Hayalperest’e düzenli olarak yerli ve yabancı yeni çizgi romanlar geliyor. Bu nedenle sıklıkla takip etmenizi öneririz. Hayalperest, haftanın 7 günü saat 09:30 – 20:00 saatleri arasında açık.

Alışveriş yapmasanız bile o havayı koklamaya ve bir çay içmeye mutlaka gidin. Hayalperest hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.