Anasayfa » Haberler » İzmirCon’16 Fantastik Öykü Yarışması – Orta Asya Türk Fantazyası

İzmirCon’16 Fantastik Öykü Yarışması – Orta Asya Türk Fantazyası

fantastik-oyku-banner

Baharın yavaş yavaş “Ben geliyorum,” demeye başladığı şu günlerde, İzmir’e güzel havalarla birlikte gelen İzmirCon da hareketlenmeye başlıyor.

İzmirCon ekibi olarak bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz “İzmirCon’16 Fantastik Öykü Yarışması” ile hem Türk fantastik edebiyatına yeni örnekler katmak hem de sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bir topluluk olduğumuzun da altını çizmek istiyoruz.

Fantastik öykü yarışmamızın teması, İzmirCon’16 ana teması olan “Bozkır” temasına paralel olarak “Orta Asya Türk Fantazyası” olarak belirlendi. Mitolojik açıdan zengin olan bu kültürden beslenen daha çok kurgu yazın örneği görmek ve paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Bu yarışmayla biraz da kendi efsanelerimizi yeniden keşfedelim istedik.

bozkir

Yarışmanın jüri üyeleri ise FABİSAD üyelerinden oluşuyor. Işın Beril Tetik, Galip Dursun ve Kayra Keri Küpçü yarışmacılardan gelecek öyküleri okuyup değerlendirecek Türk Alt Kültürünün değerli isimleri olarak yarışmamızın jüri üyesi koltuklarını dolduruyor olacaklar.

Yarışmamız sonucu ilk üç dereceyi alacak öyküler İzmirCon’16 sırasında etkinlikte dağıtılacak “Mahzen Dergi” ile İzmirCon katılımcıları ile paylaşılacak. Bunun yanında birinci olacak yazara, fantastik edebiyatın seçme isimlerinden on kitaplık bir set hediye edilecek. Aynı şekilde ikinci olacak yazara altı kitaplık ve üçüncü olacak yazara üçkitaplık bir set hediye edilecek.

İlginizi Çekebilir  Mad Max: Fury Road'u Bir de Hiyerogliflerle Görelim

Yarışma detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.