Haberler

Sony Yeni Markası Inzone’u Duyurdu

Japon teknoloji devi Sony, Inzone ile PC marketindeki oyuncuları hedefliyor.

Yeni marka üst düzey oyun monitörü ve oyuncu kulaklığı geliştirecek. Gelin şu güzelim ürünlere hep birlikte bakalım.

İlk sıra monitörlerin. Inzone burada iki model ile karşımıza çıkıyor; M9 ve M3. M9 144Hz yenileme hızına sahip, 27” lik bir 4K monitör. Full Array Local Dimming (FALD) özelliğine sahip IPS panelli M9’da HDR desteği de yer alıyor ve HDMI 2.1 standart olarak gelmekte. Akide şekerinden bozma tasarımıyla dikkat çeken M9’un Avrupa satış fiyatı 999 Euro.

İkinci model olan M3 de 27” lik bir monitör ancak 4K yeteneklerinden yoksun kendisi. 1080p / 240Hz değerlerine sahip modelde FALD desteği de yok ancak VRR özelliğinden mahrum bırakılmamış. M3’ün fiyatı ise henüz belli değil.

Düşük yüksekliğe sahip tripod ayakla gelen her iki modelde de Auto KVM özelliği var. Bu sayede iki PC arasında hızlıca geçiş yapıp kontrol edebileceksiniz. M9’un PlayStation 5 ile uyumu ise yüksek seviyede olacak. Konsol aktif olduğunda Auto HDR Tone Mapping devreye girecek ve Sinema ile Oyun modları arasında hızlıca otomatik geçiş yapacak.

Şimdi de kulaklarımızı şenlendirecek üç kulaklık modeline geldi sıra. Kablosuz Inzone H9 ile H7 ve kablolu H3 klasik PS5 tasarımından nasiplenmişler ve beyaz ile siyahın şık uyumundan faydalanmışlar. Yukarı kaldırılınca sessize alınan mikrofon üç modelde de aynı şekilde konumlandırılmış. PC için Inzone Hub uygulamasını geliştirmiş Sony, böylece firmanın kendi icadı olan 360 Spatial Ses özelliğini oyunlarda kullanabileceksiniz. H9 270 Euro’luk etiketiyle en pahalı model. Sony’nin 1000X serisi kulaklıklarında kullanılan aktif gürültü engelleme özelliği H9’da da yer alıyor. 10 dakika şarj ile 1 saat kullanım sunan kulaklığın maksimum pil ömrü 32 saat olarak belirtilmiş.

H7 modeli 199 Euro’dan satılacak. Aktif gürültü engelleme özelliği olmayan bu modelin pil ömrü ise 40 saate kadar çıkabiliyor. H3 ise 89 Euro’dan satılacak ve kablolu bu modelin ekstra bir özelliği yok, Inzone’un en out modeli kısacası ama elbette fiyattan dolayı alıcısı olacaktır.

Sony Türkiye resmi websitesinde Inzone markası görücüye çıktı ancak satış tarihleri ve fiyatları henüz belli değil. Özellikle üst modellerde dudak uçuklatan rakamlar göreceğimiz şüphesiz ancak PC oyuncuları için çok iyi alternatifler oldukları bir gerçek.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.