Haberler

İnternette En Çok Aratılan Pokémonlar Hangileri?

Google ve Toy Zone’un ortak çalışmasıyla ortaya çıkan infografik ile ülke ülke hangi Pokémonlar’ın internet üzerinde aratıldığını görebilirsiniz.

Pokémon markası bu yıl itibariyle 25. yılını kutluyor. Onlarca oyun, film ve üzerine yüzlerce bölümlük dizinin ardından Pokémon furyası kolayca dinmiş gibi gözükmüyor. Red ve Blue oyunları çıktığından bu yana Pokémonlar’ın sayısı da 700‘ü geçmiş durumda. Merak etmeyin, ben de 3. nesilden sonrasını takip etmekte zorlanıyorum ama birinci nesil Pokémonların hepimizin gönlündeki yeri ayrı olsa gerek.

The Toy Zone, Google ile birlikte çalışarak internetteki arama verilerini devasa bir infografik şablonuna çevirmiş. Hangi kıtada, hangi ülkede hangi Pokémonlar’ın daha çok aratıldığını listelemiş. Görselleri incelemeniz için aşağıya bırakacağım ama yine de ön plana çıkanlardan da buradan bahsedelim.

İnternet üzerinde en çok aratılan Pokémonlar arasında Pikachu birinci sıradayken, onu Charizard ve ilginç bir şekilde Onix takip ediyor. İlk Pokémon filminin ana karakteri Mewtwo dördüncü sırada yer alıyor. Onix’in, üçüncülüğe oturmuş olmasını bir tek ben garip karşılaşmış olamam herhalde.

Bunların haricinde ülkelere baktığımızda Türkiye’den gelen aramalarda birinci sırayı Pikachu çekiyor. İlginçtir komşu ülkelerde de, Irak, Ermenistan, Gürcistan gibi, en çok aranan Pokémon Pikachu olmuş.

Görselin üzerine basarak daha büyük halini görebilirsiniz

Avrupa

Afrika

Orta-Doğu ve Orta-Asya

Asya ve Okyanusya

Güney Amerika

Kuzey Amerika

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mars'a Yolculuk Gerçek Olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.