Haberler

Hepimiz Matrix’te Yaşıyor Olabiliriz

matrix

ABD’nin önde gelen bankalarından Bank Of America’nın yatırım kuruluşu Merrill Lynch, insanlığın şu anda Matrix’te yaşıyor olma olasılığının yüzde 50 olduğunu öne sürdü.

Independent’ta yer alan habere göre kuruluş tarafından hazırlanan raporda yer alan iddia, önde gelen felsefeciler, bilim insanları ve düşünürler tarafından dile getirildi.

Raporda, “Yapay zekada, sanal gerçeklikte ve bilgisayar gücündeki gelişmelerle birlikte, gelecek uygarlıkların üyeleri, atalarının simülasyonunu yapmaya karar vermiş olabilir” denirken, insanların algıladığı dünyanın bilgisayar kontrolündeki sanal bir dünya olabileceği belirtildi.

matrix-resim

Teknolojinin hayattaki yerine vurgu yapılan raporda vuran ünlü Hollywood filmi Matrix’ten alıntılar yaparak günlük yaşamla arasındaki benzerliğe dikkat çekildi.

Analize göre insanlar halihazırda herkesin aynı anda katılabileceği fotogerçekçi üç boyutlu simülasyonlara yaklaşıyor.

matrix-yasam

Matrix üçlemesinin ilk filminde, Neo elinde bir kaşık tutar ve çevresindeki hiçbir şeyin gerçek olmadığını fark eder.

Yapay zeka ve sanal gerçeklik tartışmaları günümüzde teknoloji, bilim ve felsefe alanında sıklıkla tartışılıyor.

Kaynak: Independent

İlginizi Çekebilir  Ridley Scott, Yeni Alien Filmini Doğruladı

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bunu biz deyince gülüyorlar… Ama şu an gerçekten uyanık olabildiğini nereden bilebilirsin ki? Canının yanması, rüyalarda yazıların okunmaması vesaire gibi şeyler ya sizi uyuşturmak için söylenen yalanlardan biriyse? Ya uyku sadece bağlı olduğunuz makinenin şarj olması için gerekli zamanın sağlanması için uydurulmuş bir kaçamaksa… Nereden bilebilirsiniz ki :d

  2. Ne elde edecekler ki? Niye böyle bir uğraşa girsinler? Eğer Matrix’de anlatıldığı gibi insanoğlunu bir pil’e dönüştürmek, enerji elde etmekse, böyle bir teknolojiye sahip bir medeniyet(makinalar vs..), canlılardan elde edeceği enerjinin milyar katını farklı kaynaklardan elde edebilir.Ayrıca diyelim ki sadece organik varlıklardan beslenen bir yapıya sahipler,enerjiyi ordan sağlıyorlar. Peki o zaman İnsana ne gerek var? milyonlarca hayvan, bitki türü var.-Bi haltı kavradıkları da yok bu gariplerimin etraflarında uzay üssü kursan ne bu? diyemiyorlar.. Onlardan alırsın ne istiyorsan, insana da ,böyle kapsamlı bir Matrix sistemine de hiç gerek yok.

  3. zaten adamlar biz piliz demiyor ki.kaldi ki dinlerinde söylediği aslında bir çeşit matrix değil mi?

  4. Aslında bunu yazarken işin dalgasındaydım. Ama ya aslında çok önemli biriysen ve çevren , bu dünya, insanların yaptıkları seni kandırmak için birer oyundan ibaretse… ya bunların hepsi sana izletiliyorsa birileri tarafından :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu