Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Harry Potter Hayranından Şaşırtıcı Hogwarts Savaşı Tespiti

Harry Potter Hayranından Şaşırtıcı Hogwarts Savaşı Tespiti

harry-potter-banner

Harry Potter serisinin son filmini izleyen herkes, Hogwarts Savaşı’nın olduğu bu sahneyi hatırlayacaktır. Bu sahnede kahramanlarımız okulun avlusunda koşuşturuyorlardı.

Bu sahne klasik bir aksiyon sahnesi gibi görünse de aslında basit bir sahneden çok daha fazlasıymış doğrusu. Pek çok yaratık tarafından saldırıya uğrayan Harry, Ron ve Hermione’nin bu sahnesi öylesine çekilmiş bir savaş sahnesinden daha öte!

Bunu fark eden ise Rawenclaw-enfp isimli bir Tumblr kullanıcısı. Kullanıcının sahneyi açıklama şekli ise şöyle:

Arkadaşlar, daha demin bir şey fark ettim!

Son filmde Harry, Ron ve Hermione’nin koşuşturduğu bu sahnenin, şu ana kadar sadece filme aksiyon unsurları katılsın diye eklendiğini düşünüyordum.

Fakat sonra.

BİR ŞEY FARK ETTİM!

Sahnede sırasıyla şunlar oluyor;

Önce, büyük iğrenç bir yaratık, büyük bir silahla bizimkileri öldürmeye çalışıyorlar ve kahramanlarımız bir şeyin arkasına saklanıyor.

harry-potter-troll

Sonra, işin içine örümcekler giriyor. Bir sürü örümcek!

harry-potter-ron-spider

Ardından, bir kurt adam görüyoruz.

harry-potter-werewolf

Son olarak ise ruh emiciler karşımıza çıkıyor.

ruh-emici

Tamamiyle bu sırada.

Hâlâ anlamadınız mı?

İlginizi Çekebilir  Gerçek Hayattan Bir Quidditch Belgeseli - Mudbloods

Büyük iğrenç bir yaratık, büyük bir silahla bizimkileri öldürmeye çalışıyorlar ve kahramanlarımız bir şeyin arkasına saklanıyor. Örümcekler. Bir sürü örümcek! Sonrasında ise bir kurt adam görüyoruz! Vee ruh emiciler!

Bu sahne, sadece bir aksiyon sahnesi değil bir sanat eseri ve o kadar önemli bir sahne ki; çünkü bu yaratıklar daha önce kahramanlarımızın dövüştüğü yaratıklar ve bu sahnede onlarla bir kez daha karşılaşıyorlar. Sahne, Harry, Ron ve Hermione’nin buralara kadar gelirken neler yaşadıklarını ve ne kadar büyüdüklerini gösteriyor.BuHarry Potter tarihinin en iyi göndermesi.
Bu engeller, daha önceki maceralarında karşılaştıkları ve yendikleri şeylerin birer yansıması.

Bunu daha önce fark etmiş olanlarımız vardır muhtemelen. Filmleri yıllar sonra izleyince insanın aklına gelmiyor tabii fakat art arda izleyen olduysa bilgileri tazeyken bunu fark etmiş olabilir. Yine de ilginç bir tespit olmuş.