Haberler

GüestGo II Etkinliğinin Ardından

Biliyorum bayağı geciktim bu yazıyı yazmak için ama internetimin olmayışı nedeniyle bayağı acılar çekiyorum. Neyse, konumuz bu değil. Konumuz, Güestgo‘nun bu yıl ikincisini yapmış olduğu etkinlik. Nedir bu GüestGo derseniz, yayıncılar ve izleyicileri birleştirirken bir yandan e-spor turnuvaları bir yandan cosplay yarışması ile renkli bir etkinlik. Ankara’nın etkinlik açlığı üzerine nasıl da güzel geliyor anlatamam.

Gazi Üniversitesi E-Spor Topluluğu tarafından düzenlenen bu etkinlikte birçok sevilen yayıncı ile söyleşi yapıldı. Jahrein, Pinti Panda, Murat Kömürcü, Levo, RuthlessLadies ve Ferit Karakaya’nın bulunduğu bu söyleşiler gayet kalabalık ve eğlenceliydi. Burada dipnot olarak etkinlikte görevli olan arkadaşları, özellikle de mikrofon taşıyan o arkadaşı tebrik etmek istiyorum. Büyük sabır, büyük çaba…

Bunu söyleme nedenim ise 1400 kişilik salonun yaklaşık 2000 kişi ile dolup taşması, etkinlik sırasında soru sormak isteyen arkadaşların görevlileri bayağı bir yormasıydı.

Gün sonuna doğru verilen aralarda hala bilet almak için kapıda bekleyen ama kapasite dolduğu, biletler bittiği için içeri alınamayan insanlar gördüğüm de sıkça oldu. İnsanlar gerçekten akın akın geliyordu.

Bunların yanında Freestyle Combat grubu çok güzel bir gösteri sundu bizlere. Az ama öz sayıda kostümlü arkadaşların da kostümleri çok güzeldi. Yiyecek içecek konusunda hiçbir sorun yaşanmadı, insanların birbirini ezeceği izdihamlar çok güzel engellendi, güvenlik işini çok güzel yaptı derken gerçekten başarılı bir etkinlik ortaya çıktığını görüyoruz. Geçen sene yaptıkları etkinliğe katılamadığıma çok üzülmüştüm, buna katıldığıma da pişman olmadım.

Üçüncüsünü yapmayı planladıkları etkinliğin planı kaba taslak hazırmış, 2018’in başlarında (görevli arkadaş nisan dedi gibi hatırlıyorum ama yanlış olmasın) tekrar GüestGo kendini gösterecek gibi duruyor. Gazi Üniversitesi’ni böyle etkin görmeyi daha çok istiyor ve E-Spor Topluluğu’nu tekrardan tebrik ediyorum. Bu etkinlikte biletler 10 TL gibi küçük bir ücret ile satıldığını da belirtmek lazım. Seneye görüşmek üzere!

 

Fotoğraflar Gazi Üniversitesi Elektronik Sporlar Topluluğu Facebook sayfasından alınmıştır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yıldız BKFK Online FRP Etkinliğinin Detaylarını Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.