Haberler

Groot, Küçük Sawyer’ın Konuşmasına Yardımcı Oldu

groot

James Gunn tarafından yönetilen, MCU filmi Guardians of the Galaxy beyaz perdeye yansıyalı neredeyse 1 yıl oluyor. Ama filmin bazı ufak detayları insanları etkilemeye devam ediyor.

Kendi açımdan baktığımda şu ana kadar çekilmiş, açık ara en iyi MCU filmi olan Guardians of the Galaxy, Sawyer Dunlop isimli 4 yaşındaki bir çocuğun konuşmasına yardımcı oldu. Sawyer Dunlop, Dispraksi (Hareket Planlama Noksanlığı) adı verilen bir hastalıktan muzdarip. Bu da başta konuşma yetisi olsun, birçok motor kabiliyetini kullanamamasına sebep oluyor.

İlgili Makaleler

Sawyer’ın babası Josh’un anlattığı hikayeye göre Guardians of the Galaxy filmini izledikten sonra oğlunun konuşma şeklinde değişiklikler oldu. Daha önce 3 kelimeden fazlasını söyleyemeyen Sawyer, Groot’un konuşmasını taklit ederek daha fazla kelime üretmeye başlamış. Elbette çoğu kelime anlamsız hecelerden oluşuyormuş. Ancak Sawyer, kelimelere vurgulama ve tonlama katmasıyla beraber, daha anlaşılabilir bir konuşma şekli geliştirmiş.

groot-spore

Josh bunun üzerine filmin yönetmeni James Gunn’a bir mesaj yollayarak, teşekkürlerini iletmiş. Ünlü yönetmenin Facebook sayfasından da yayınlanan mesajda, Groot’un konuşma tarzının oğullarının kafasında bir ışık çakmasına yardımcı olduğundan bahsetmiş.

Groot, gerçek bir karakter olmasa da evrenin köşe bucağındaki kötü adamları patakladığı gibi gerçek hayattaki insanlara da yardımcı olmaya başlamış. Hepimiz Groot’uz!

İlginizi Çekebilir  Anima Okul'da Konsept Tasarım Dersleri Başlıyor

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tamam iyi hoş. Minik Josh’un konuşma bozukluğunu düzeltmeye dair Groot bir dürtme yapmış olabilir ama bunun gerçek nedeninin bu olduğunu sanmıyorum. Maalesef yabancı milletler, İslam dini değil de başka dinleri benimsedikleri için, bu tarz olaylar karşısında gerçekleşen sözde mucizeleri tuhaf tuhaf materyal ögelerin neden olduğu savına dayandırmakta. Bana göre, çok anlamsız ve tuhaf.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu