Haberler

GoblinCon – Beholder FRP Oyuncu Kaydı

Uniq İstanbul’da gerçekleşecek olan GoblinCon‘un FRP masaları detayları belli oldu. 3 gün sürecek etkinlikte 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde rol yapma etkinlikleri gerçekleşecek.

Beholder FRP masalarının detaylarını aşağıda bulabilir. En alt kısımdaki formdan da istediğiniz oyunlara kayıt yaptırabilirsiniz.

30 Eylül Cumartesi Oyunları

Persephone ve Hades’in Düğünü

Oyun Yöneticisi: Algan Coşkun

Sistem: D20 Modern

Oyuncu Sayısı: 4-5

Oyun Tanıtımı:

Üniversitedeki arkadaş grubunu hatırlıyorsun değil mi? Güzel günlerdi. Mezun olduktan sonra hayat herkesi başka yerlere sürükledi ve eskisi kadar bir araya gelemez oldunuz. Yine de internet ve Facebook sağolsun arada bir konuşmaya devam ettiniz. Ancak Persephone, bir anda sırra kadem bastı ve yaklaşık 1 yıldır hiç kimse ondan haber alamadı. Ne telefonlara ne de e-maillere cevap veriyordu. Yer yarılıp da içine girmişti sanki bu kız! Tamam zaten biraz garip biriydi, yani ailesi de hipster olduklarından olsa gerek kıza Yunan mitolojisinden bir isim koymuşlardı ama bu yine de hiçbir şey söylemeden ortadan kaybolmasına mazeret değildi.

Derken 2 gün önce bir mektup geldi. İçinden bir düğün davetiyesi çıktı. Persephone ve Hades’in düğün davetiyesi. Tarih: 30 Eylül 2017. Yer: Cehennem’in 3. Katı. Bizzat Persephone tarafından yazılmıştı ve seni de bu mutlu gününde yanında olmaya çağırıyordu.

Sanırım arkadaş grubunu tekrardan toplamanın ve ufak bir yolculuğa çıkmanın zamanı geldi.


Into the Unknown

Oyun Yöneticisi: Fatih Tepgeç (Pathfinder Society Türkiye)

Sistem: Starfinder RPG

Oyuncu Sayısı: 3-6

Oyun Tanıtımı:

Gizemli bir ziyaretçi, kayıp bir Starfinder’e ait eşyalar satan Absalom İstasyonuna geldiğinde, Starfinder Derneği tarafından takibe alınır. Oyuncular bu eşyaların nerelerden ve nasıl bulunduğunu keşfetmek için Pakt Dünyaları’nın ötesinde bir dizi araştırmaya atılırlar.

 “Bilinmeyen İçinde”, Oyuncuları Absalom İstasyonunu keşfetmekten, uzay gemisi savaşlarına ve yabancı bir dünyayı keşfetmeye kadar süren beş saatlik macerayı içermektedir. Serideki beşinci macera, uzay kaşiflerinin önceki başarılarından da etkilenecek   etkileyici bir son barındırmaktadır.

Oyunculara hazır karakter temin edilecek ve kısa sistem anlatımı yapılacaktır. Oyun bitiminde her başarılı oyuncuya karneleri ve Society ID’leri teslim edilecektir.


Dislokasyon

Oyun Yöneticisi: Armağan Sapmaz (Archon FRP)

Sistem: Trail of Cthulu (Gumshoe)

Oyuncu sayısı: 3-4

Tür: Gizem, Araştırma

Oyun Tanıtımı:

1981 | Doğu Almanya-Dresden

İkinci Dünya savaşından sonra şehrin tamamen yeniden yapılanması gerekiyordu. 18.YY dan kalmış barok mimarisine sahip çoğu bina ihtiyacı olan restorasyona kavuştu. Savaşın şehrimin güzel yüzünü kırıştıran etkileri bir bir siliniyordu. Fakat bunlar fiziksel deformasyonlardı. Daha derinlerde ruhunda, zihninde bir bozukluk olmalıydı. Bunu ilk olarak restoranda farkettim. O herkesin laf olsun diye yediği ama bana şahane gelen o jambonlu sandviç. Sanki tadı yavandı ama olamazdı. Daha sonra narkotikteki gençlerin yüzünde… Her zaman ki çocuklar değillerdi, hep kullandıkları maddeden almamışlardı. Merkeze giderken yürüdüğüm yoldaki bastığım kareler. Ayakkabım o koyu renkli karelere tam otururdu fakat şimdi sizin de inanamıyacağınız gibi arada neredeyse yarım santim kadar bir boşluk vardı. Bir şeyler sessizce değişiyor ve sadece bundan rahatız olduğu için farkeden bir tek benmişim gibi geliyordu. Birkaç dostumla konuşmayı denedim, karıma anlatmaya çalıştım. Nafile.

Etrafımdaki insanlar benim hakkımda endişeniyordu. Arkamdan konuştuklarını duyar gibiydim. Psikoloğum ve aynı zamanda vefalı eski dostumla bir kaç seans ardından sorunun bende olduğuna neredeyse emin olacaktım. İlaçlarımı düzenli alıyordum ve sandviçi değiştirmiştim. Üç aydır kendimde bir adamdım ta ki Alissa Keller cinayetinin işlendiği olay mahalini görene kadar. Kanın duvarlara sıçrayışı ve etraftaki onlarca olası delil hiç ilgimi çekmemişti. Kadının ölüm katılığı, duruşundaki o absürtlük. Sanki usta bir heykeltraşın elinden çıkmışçasına poz vermiş bir mermerdi.

Odada ne kadar kaldığımı hatırlamıyorum kendime geldiğimde ofiste görgü tanıklarının ifadelerine bakıyordum. Organize suç biriminden bir gevezenin bu cinayeti son on sekiz aydır işlenen cinayetlere bağlayamamasını dinliyordum. Polonyalı olduğunu düşündüğümüz ve elimizden sürekli kaçırdığımız seri katilin son eseri olduğunu anlayamıyordu çünkü kafası yeni nesil saçmalıklarla doluydu ve olayları görmesi gerektiği gibi göremiyordu. Önümdeki kahveyi içtim, saatimin kayışını sıktım ve adam hala konuşurken odayı terkettim. Şüphelerim -kibarlık olsun diye kapıyı açıp sizi önden davet eden centilmenler gibi- sürekli birbirine yol veriyordu. Beni az kalsın kandıracaklardı. Benimle sandviçimin arasına girerek herşeyi bana unutturabileceklerini sandılar ama yanılıyorlardı. Şu an taksideyim ve kimse beni durduramaz. Kimse!

Not: Sistemi oyun öncesi hızlı şekilde anlatacağım gerçekten akıcı ve basit bir sisteme sahip. Karakterler tarafımdan hazırlanıp, ne tarz bir rol oynamak istediğinize göre masada seçmece usülü dağıtılacaktır. Hikayenin anlatıcısı olan dedektif de oynayacak karakterlerden biridir. Senaryoyu çözmek senaryoya dahil değildir, katılımcılar istedikleri şekilde araştırmalarını sürdürebilirler.


Harekat

Oyun Yöneticisi: Ekin Ergün

Sistem: Dungeons and Dragons 5th Edition

Oyuncu Sayısı: 3-7

Oyun Tanıtımı:

“Saygıdeğer Kattegraz şehri yöneticileri

Yakın zamanda şehrimiz yaşayan ölülerin ve birtakım yaratıkların istilasına uğramıştır. Hem aramızdaki özel anlaşmalar gereği hem de on yıllardır sapasağlam olan komşuluk ilişkilerimize dayanarak sizden en kısa zamanda yardım talep etmekteyiz. Şehirdeki kaos ortamı ve yoğun sis, halkımızın mevcut durumu hakkında bilgi edinmemizi engellemektedir. İçinde bulunduğumuz yüksek tehlikteden ötürü yapacağınız yardımın birincil derecede askerî olması gerekmektedir.

Gereğinin yapılması önemle arz edilir.

Tjörngaard Komutanı Hagen Willøn “

Kuledeki adam hızlı adımlarla kuzgunun bacağından aldığı bu notu muhafızlardan birine iletti ve muhafız da hızlıca Kattegraz Baş Generali Alcar’ı bulup notu ona teslim etti. Aslında Alcar notta yazanı biliyordu, çünkü birkaç saat önce sihirli bir yolla Komutan Hagen, kendisine bir mesaj ulaştırmıştı. Kattegraz ve Tjörngaard’ın ilişkileri yüzeysel olarak iyiydi, ama Tjormund bölgesinde Tjörngaard’ın gölgesinde kalmak Kattegraz liderlerinin hoşuna gitmezdi. Yardım çağrısına büyük bir ciddiyetle karşılık verilmedi, bir ordu hazırlanmadı. Sadece şehirden seçilen bir grup tecrübeli maceracı, bu esrarengiz olayı araştırmaları için kuzeye gönderildi…

DM Notu:

Oyuncular 4. seviye karakterlerle oyuna başlayacaklardır. Oyun gününden önce Lowan#6910 Discord ID’si üzerinden iletişime geçip karakterinizi onaylatarak kendi karakterinizle oyuna katılabilirsiniz.


Order: Atiria Chronicles

Oyun Yöneticisi: Fırat Kadri Sakarya (Archon FRP)

Sistem: d20 Generic

Oyuncu Sayısı : 3-4

Tür: Victorian Age, Gothic, Dark Fantasy

Oyun Tanıtımı:

5. Bölge, Liman – Deniz Atı Barı

Joseph gününün büyük bir bölümünü sarhoş geçirmişti. Limanda çalıştığı işinden, hayatından, evlendikten sonra kendini boşlayan karısından memnuniyetsiz yaşamını içki şişesinde öldürmeye çalıştı bütün gece. Her zaman içki içtiği batakhanede etraftaki umutsuz insan öbeklerine bakarak içkisini yudumlarken, hayatında ilkkez çekici bir kadının ona gülümsediğini fark etti. Kadının ona baktığına emin olabilmek için arkasına ve etrafına bakındı.

Kadın yavaşça ona yaklaşırken, Joseph bütün düşünceleri kitlenmişcesine kadını süzüyordu. Kıvrımlı vucüdu, eski fakat iyi dikilmiş elbisesi ve Josephin aklını başından alan yüzü. Kadının Joseph’i olduğu yerden kaldırması için koluna dokunması yeterli olmuştu.

Joseph kadın ile birlikte dışarı doğru yürürken, Barmen yıllardır müşterisi olan Balık kokulu Jospeh’in böyle bir kadın ile dışarı çıkışına anlam veremezken, önünden geçen adama gözleri takıldı. Bir anlığına adamın gözlerinin yansıyan ışık ile vahşi bir hayvanmışcasına parıldadığına emindi. Adam önlerinden giden çifti yavaş adımlarla izliyordu. Uzun deri bir pardesü giymiş, kapşonunu yüzünün önüne doğru çekmişti. Bu batakhanedeki diğer kişilerden farklı değidli.

Adam çifte yetiştiğinde kadın çoktan akşam yemeğine başlamıştı. Joseph’in yarı cansız bedeninin boynuna yapışmış, tüm kanını annesinden beslenen bir bebekçesine emiyordu. Adam pardesüsünün altından uzun gümüş destekleri olan bir kılıç çekti.

– Yanlış bölgede avlanıyorsun.


Wicked Game

Oyun Yöneticisi: İhsan Uygur (Archon FRP)

Sistem: Vampire: the Masquerade

Oyuncu Sayısı: 3-4

Tür: Korku/Gizem

Oyun Tanıtımı:

Hazelvale Malikanesi, nesillerdir ailenin en büyük varlıklarından birisiydi. Yıllar önce şehrin ilk kuruluş dönemlerinde satın aldığı geniş arazi, Dr. Jaylen Von Marksvan‘ ın takıntısı haline gelen bu devasa yapıya doğru adeta „evrilmişti“. Çocuklarına ve torunlarına bıraktığı en büyük miras olarak gördüğü bu ev, bir kaç nesil şımarık zengin züppesini ancak kaldırabilmiş, en sonunda ailenin elinden alınmıştı. Devlet‘ in el koyduğu malikane seneler boyu farklı amaçlarla kullanılsa da bir türlü sabit bir  amaca hizmet edememiştir. En son 26 Eylül 1976 tarihinde, tüm gazetelere manşet olan bir vahşetle beraber kapatılmış, tüm görkemini dünyanın geri kalanından saklamıştır.

Anlatılan her hikayenin en az 2 yüzü vardır, teki benim diğerleri sizin.


House of Harmonious Wisdom

Oyun Yöneticisi: Berk Gül (Pathfinder Society Türkiye)

Sistem: Pathfinder RPG

Oyuncu Sayısı: 3

Oyun Tanıtımı:

Kudretli Lung Wa bir zamanlar Tian Xia’nın çoğunluğuna hükmetmiştir, ancak imparatorluk yüz yıl önce çökmüştür. O zamandan beri her birisi Lung Wa’nın şanının gerçek mirasçısı olduğunu iddia eden üç Varis Devlet kendi arasında çekişmektedir. Bu kudretli devletlerin gölgesindeki mütevazi Shokuro bölgesi, komşularının bölgesel hırsları konusunda heveslerini kırmak ve onların saygılarını kazanmak için yollar aramaktadır. Emekliye ayrılmış bir kahraman;  içinde eski imparatorluğa ait hazineleri saklama şansı olan efsanevi bir kayıp saray konusunda bilgi sahibi olunca, sarayı bulmak için Pathfinder Topluluğundan yardım istemiştir. Karakterler sarayı ve içindeki zenginlikleri bulmak için gerekli olan ipucularını aramak amacıyla üç Varis Devleti de ziyaret etmelidir.


Confirmation

Oyun Yöneticisi: Kaancan Özsıcak (Pathfinder Society Türkiye)

Sistem: Pathfinder RPG

Oyuncu Sayısı: 3-5

Oyun Tanıtımı:

Hemen her Pathfinder üç yıllık bir eğitim sürecinden geçtikten sonra arazi görevlerine hazır hale gelmektedir. Confrimation, Pathfinde Society’ye yeni katılmış olan kişilerin mezuniyet projesi niteliğindedir. Aynı zamanda da Pathfinder Büyük Loca’sının Kortos Adası dolaylarında yeni keşfettikleri yer hakkında bilgilerini toplayıp analiz etmeyi hedefledikleri bir arazi görevidir.


We Be Goblins

Oyun Yöneticisi: Metin Ünüvar (Pathfinder Society Türkiye)

Sistem: Pathfinder RPG

Oyuncu Sayısı: 3-5

Oyun Tanıtımı:

Licktoad kabilesinin goblinleri bulabilecekleri en büyük hazineyi bulmuşlardır… havai fişekler! Yalnız bu keşfi yapan goblin kısa bir süre önce yazı yazdığı gerekçesi ile (her goblin bilir ki yazı yazmak ruhları çalar!) kabileden sürülür, ama giderken havai fişeklerin bir kısmını da götürür! Kabilenin şefi Yüce En büyük Şanlı Rendwattle Gutwad, kabilenin en cesur goblinlerini havai fişekleri geri getirmeleri için tehlikeli bir göreve gönderir.


1 Ekim Pazar Oyunları

Dislokasyon

Oyun Yöneticisi: Armağan Sapmaz (Archon FRP)

Sistem: Trail of Cthulhu (Gumshoe)

Oyuncu sayısı: 3-4

Tür: Gizem, Araştırma

Oyun Tanıtımı:

1981 | Doğu Almanya-Dresden

İkinci Dünya savaşından sonra şehrin tamamen yeniden yapılanması gerekiyordu. 18.YY dan kalmış barok mimarisine sahip çoğu bina ihtiyacı olan restorasyona kavuştu. Savaşın şehrimin güzel yüzünü kırıştıran etkileri bir bir siliniyordu. Fakat bunlar fiziksel deformasyonlardı. Daha derinlerde ruhunda, zihninde bir bozukluk olmalıydı. Bunu ilk olarak restoranda farkettim. O herkesin laf olsun diye yediği ama bana şahane gelen o jambonlu sandviç. Sanki tadı yavandı ama olamazdı. Daha sonra narkotikteki gençlerin yüzünde… Her zaman ki çocuklar değillerdi, hep kullandıkları maddeden almamışlardı. Merkeze giderken yürüdüğüm yoldaki bastığım kareler. Ayakkabım o koyu renkli karelere tam otururdu fakat şimdi sizin de inanamıyacağınız gibi arada neredeyse yarım santim kadar bir boşluk vardı. Bir şeyler sessizce değişiyor ve sadece bundan rahatız olduğu için farkeden bir tek benmişim gibi geliyordu. Birkaç dostumla konuşmayı denedim, karıma anlatmaya çalıştım. Nafile.

Etrafımdaki insanlar benim hakkımda endişeniyordu. Arkamdan konuştuklarını duyar gibiydim. Psikoloğum ve aynı zamanda vefalı eski dostumla bir kaç seans ardından sorunun bende olduğuna neredeyse emin olacaktım. İlaçlarımı düzenli alıyordum ve sandviçi değiştirmiştim. Üç aydır kendimde bir adamdım ta ki Alissa Keller cinayetinin işlendiği olay mahalini görene kadar. Kanın duvarlara sıçrayışı ve etraftaki onlarca olası delil hiç ilgimi çekmemişti. Kadının ölüm katılığı, duruşundaki o absürtlük. Sanki usta bir heykeltraşın elinden çıkmışçasına poz vermiş bir mermerdi.

Odada ne kadar kaldığımı hatırlamıyorum kendime geldiğimde ofiste görgü tanıklarının ifadelerine bakıyordum. Organize suç biriminden bir gevezenin bu cinayeti son on sekiz aydır işlenen cinayetlere bağlayamamasını dinliyordum. Polonyalı olduğunu düşündüğümüz ve elimizden sürekli kaçırdığımız seri katilin son eseri olduğunu anlayamıyordu çünkü kafası yeni nesil saçmalıklarla doluydu ve olayları görmesi gerektiği gibi göremiyordu. Önümdeki kahveyi içtim, saatimin kayışını sıktım ve adam hala konuşurken odayı terkettim. Şüphelerim -kibarlık olsun diye kapıyı açıp sizi önden davet eden centilmenler gibi- sürekli birbirine yol veriyordu. Beni az kalsın kandıracaklardı. Benimle sandviçimin arasına girerek herşeyi bana unutturabileceklerini sandılar ama yanılıyorlardı. Şu an taksideyim ve kimse beni durduramaz. Kimse!

Not: Sistemi oyun öncesi hızlı şekilde anlatacağım gerçekten akıcı ve basit bir sisteme sahip. Karakterler tarafımdan hazırlanıp, ne tarz bir rol oynamak istediğinize göre masada seçmece usülü dağıtılacaktır. Hikayenin anlatıcısı olan dedektif de oynayacak karakterlerden biridir. Senaryoyu çözmek senaryoya dahil değildir, katılımcılar istedikleri şekilde araştırmalarını sürdürebilirler.


Order: Atiria Chronicles

Oyun Yöneticisi: Fırat Kadri Sakarya (Archon FRP)

Sistem: d20 Generic

Oyuncu Sayısı : 3-4

Tür: Victorian Age, Gothic, Dark Fantasy

Oyun Tanıtımı:

5. Bölge, Liman – Deniz Atı Barı

Joseph gününün büyük bir bölümünü sarhoş geçirmişti. Limanda çalıştığı işinden, hayatından, evlendikten sonra kendini boşlayan karısından memnuniyetsiz yaşamını içki şişesinde öldürmeye çalıştı bütün gece. Her zaman içki içtiği batakhanede etraftaki umutsuz insan öbeklerine bakarak içkisini yudumlarken, hayatında ilkkez çekici bir kadının ona gülümsediğini fark etti. Kadının ona baktığına emin olabilmek için arkasına ve etrafına bakındı.

Kadın yavaşça ona yaklaşırken, Joseph bütün düşünceleri kitlenmişcesine kadını süzüyordu. Kıvrımlı vucüdu, eski fakat iyi dikilmiş elbisesi ve Josephin aklını başından alan yüzü. Kadının Joseph’i olduğu yerden kaldırması için koluna dokunması yeterli olmuştu.

Joseph kadın ile birlikte dışarı doğru yürürken, Barmen yıllardır müşterisi olan Balık kokulu Jospeh’in böyle bir kadın ile dışarı çıkışına anlam veremezken, önünden geçen adama gözleri takıldı. Bir anlığına adamın gözlerinin yansıyan ışık ile vahşi bir hayvanmışcasına parıldadığına emindi. Adam önlerinden giden çifti yavaş adımlarla izliyordu. Uzun deri bir pardesü giymiş, kapşonunu yüzünün önüne doğru çekmişti. Bu batakhanedeki diğer kişilerden farklı değidli.

Adam çifte yetiştiğinde kadın çoktan akşam yemeğine başlamıştı. Joseph’in yarı cansız bedeninin boynuna yapışmış, tüm kanını annesinden beslenen bir bebekçesine emiyordu. Adam pardesüsünün altından uzun gümüş destekleri olan bir kılıç çekti.

– Yanlış bölgede avlanıyorsun.


Wicked Game

Oyun Yöneticisi: İhsan Uygur (Archon FRP)

Sistem: Vampire: the Masquerade

Oyuncu Sayısı: 3-4

Tür: Korku/Gizem

Oyun Tanıtımı:

Hazelvale Malikanesi, nesillerdir ailenin en büyük varlıklarından birisiydi. Yıllar önce şehrin ilk kuruluş dönemlerinde satın aldığı geniş arazi, Dr. Jaylen Von Marksvan‘ ın takıntısı haline gelen bu devasa yapıya doğru adeta „evrilmişti“. Çocuklarına ve torunlarına bıraktığı en büyük miras olarak gördüğü bu ev, bir kaç nesil şımarık zengin züppesini ancak kaldırabilmiş, en sonunda ailenin elinden alınmıştı. Devlet‘ in el koyduğu malikane seneler boyu farklı amaçlarla kullanılsa da bir türlü sabit bir  amaca hizmet edememiştir. En son 26 Eylül 1976 tarihinde, tüm gazetelere manşet olan bir vahşetle beraber kapatılmış, tüm görkemini dünyanın geri kalanından saklamıştır.

Anlatılan her hikayenin en az 2 yüzü vardır, teki benim diğerleri sizin.


Cendere

Oyun Yöneticisi: Burak Türköz (Anadolu Hikaye Anlatıcıları)

Sistem: Vampire: the Masquerade

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Tanıtımı:

Ey gecenin ahalisi, duyduk duymadık demeyin! Zat-ı Şahanemiz, Devletlu Necabetlu Velî Ahd-ı Saltanat, Şehzademiz Mustafa Efendi Hazretleri’nin Hicri 29 Safer 1434, Miladi 11 Ocak 2013 tarihli fermanıdır:

“Akşam-ı şerifleriniz hayırlı olsun, dostane Kandaşlarım,

Bilindiği üzere son aylarda Şehr-i İstanbul üstüne düşen melun olaylar zinciriyle birlikte bir takım elem vakalar yaşanmış, ve gayb içinde kalması gereken soyumuz, birden fazla kez ifşa olmanın eşiğinden dönmüştür. Nitekim, haddini bilmez bir takım Kandaşlarımızın densiz tavırları sonucu olarak, şarka ve garba hükmeden Kamarayı Aliyye’nin ihtiyarlarının da çağrılarına kulak vererek ve mecburi kanunlar çıkartmak zorunda kaldık.

Nicedir merhametli elimizi, yalnız kalan kullarımıza ve Kandaşlarımıza açtık, soyumuza çocuklar getirmelerine izin verdik. Aklı selim sınırları içindeki nüfusu aşmalarına bile göz yumduk. Amma velakin dün elimizi öpenlerin halefleri, büyüklerinin ve Kamarayı Aliyye’nin kanunlarına karşı gelmiş, seleflerinin de yüzlerini bize karşı kara çıkartmışlardır. Lâkin suç sadece gençlerde değil, ayrıca onları terbiye etmeyen babalardadır. Şüphesiz ki tedbirini terk eyleyenin takdiri Hüda’nındır.

Buyruğumuz dahilindeki kimsenin böyle olaylara bir daha yol açmasına kattiyen rızamız yoktur. Binaenaleyh, bu akşamdan suretle önümüzdeki üç gün, üç gece boyunca tuğramızı taşıyan tüm Elysium binaları kapatılmıştır. Yine bu süre boyunca Kamarayı Aliyye’nin hükmü altındaki evladın babayı, babanın evladını, kardeşin kardeşi katli vaciptir. Zinhar faniler üzerinde oynan oyun bozulmaya! Her kim ki bu süreç içinde fani Kanlılarımıza gayb içindeki sırlarımızı açık ederse, gazabımız üstünde olacaktır!

Bu ferman, Sadrazamım Nakşidil Hatun tarafından Dersaadet’te ilan edilecek ve Kapıkulu Ağam Çağatay Bey emirlerin yerine getirilmesine dair önlemler alacaktır.”

Oyuncular Sabbat vampirlerinden Kara El Tarikatı’na bağlı elit bir çeteyi oynayacaklardır. Karakter kağıtları ve temel konseptleri hazır verilecek, karakterlerin isim ve kişilikleri oyuncuların kendi istekleri doğrultusunda canlandırılabilinir.


Siyah Beyaz Bir Film Gibi Biraz

Oyun Yöneticisi: Emre Büyükevin (Anadolu Hikaye Anlatıcıları)

Sistem: Vampire: the Masquerade

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Tanıtımı:

Stefanos Manyalis’in günlüğünden;

Kitaplarda bahsedilen son geceler acaba böyle mi? Sonumuz böyle mi gelecek? Kaçmaktan yoruldum. Kitaplarda yıllarca okumak nafileymiş. Karşımda gördüğümde ölümlülerin sıkça kullandığı laf olan kanım çekildi herhalde en iyi betimleme olur. Korkuyorum. Gücümün bilincinde kokuyorum üstelik. Gecelerin hükümdarları kasapların elinde koyun oldu. Umudum yok, bu şeyler, yaratıklar karşısında hiçbir şeyin şansı yok. Kaçmaktan, saklanmaktan ve yetkili birilerinin gelmesini beklemekten başka şansım yok. Bu gecelerde dışarı tek başına çıkan kendi fermanını eliyle dağıtmış demektir.

Korkum, açlığımı bile bastırıyor sanırım. Yıllardır ilk defa bu kadar kansızlık çekiyorum. Üstelik ortalık yemek kaynarken dışarı çıkamamak çok koyuyor. Pencerenin önünden geçenlerin kalp atışlarını duyuyorum ama dikkat çekmemem gerek.

Eyvah! Geldiler! Aşağıda iniltilerini duyuyorum. Sabahı karşılamak için başka yer bulmam lazım. Gün doğmak üzere ve ben bir sonraki geceyi görebilecek miyim bilmiyorum…

Oyuncular Anarch vampirleri oynayacaklardır. Karakter kağıtları ve temel konseptleri hazır verilecek, karakterlerin isim ve kişilikleri oyuncuların kendi istekleri doğrultusunda canlandırılabilinir.


#8-16: House of Harmonious Wisdom

Oyun Yöneticisi: Fatih Tepgeç (Pathfinder Society Türkiye)

Sistem: Starfinder RPG

Oyuncu Sayısı: 3-6

Oyun Tanıtımı:

Heybetli Lung Wa bir zamanlar Tian Xia’nın çoğunu kontrol etmişti, ancak imparatorluğu bir yüzyıl önce çöktü. Üç halef Devlet, her biri kendi başına Lung Wa’nın ihtişamının haklı mirasçısı olduğunu savunarak o günden beri hakimiyet için mücadele etti. Bu güçlü ulusların gölgesinde, mütevazi Shokuro ülkesi komşularının toprak hedeflerini caydırma ve saygı kazanma yollarını araştırmıştı. Emekli bir kahraman, eski imparatorluğun kalıntılarını koruyabilecek kaybolmuş, efsanevi bir saray öğrenirken, efsanevi bölgeyi bulmak için Pathfinder Society’i çağırıyor. Oyuncular, Sarayı ve içindeki hazinelerini ortaya çıkarmayı sağlayacak ipuçlarını aramak için Halef Devletlerin her birine seyahat etmelidir.

House of Harmonious Wisdom , Oyuncular imparatorluk hazineleri ve unutulmuş sırları aramak için merkezi Tian Xia’ya taşıyan beş saatlik maceraları içerir. Seride başlangıç macera ve finale yer verilmekle birlikte, oyuncular herhangi bir sırada diğer parçaları da deneyebilirler.

Oyunculara hazır karakter temin edilecek ve kısa sistem anlatımı yapılacaktır. Oyun bitiminde her başarılı oyuncuya karneleri ve Society ID’leri teslim edilecektir.


Somebody That I Used To Know

Oyun Yöneticisi: Erol Mazhar Aksoy (Anadolu Hikaye Anlatıcıları)

Sistem: Werewolf: The Apocalypse

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Tanıtımı:

İstanbul, Mercanköşk Otağının İhtiyar Heyetinden Gümüş Diş temsilcisi Şahin Kubat’ın Ocak 2013 tarihli Kurul Konuşması:

“Ey, Garou Ulusumuzun kahraman bireyleri ve yiğit sürülerinin önde gelen temsilcileri! Tan vaktiniz esen olsun. Hepinizi saygıyla karşılıyor ve bu zor zamanlarda eski adetlere uyarak, geldiğiniz için teşekkür ediyorum.  

Diğer bölgelerin ve Ulusumuzun uzaktaki bireylerinin aksine, biz bu büyük şehrin yamacında temkin ve tedbir ile hareket etmek zorundayız. Karşılıklı saygı ile kurulan düzeni ve dengeyi korumak için bu özveriden kaçınmadık. Fakat biz gözümüzü yumdukça görüntü daha da kirlendi. Biz duymazlıktan geldikçe gürültüleri daha da yükseldi. Biz burnumuzu çevirdikçe leş kokuları daha da havayı sardı. Biz onlara değmemeye çalıştıkça daha da pisliğe battık. Biz oyunlarında oynamadıkça daha da oyunlarına pençe olduk… Artık yeter!  

Kut Verin Ahali, Müjdemi isterim. Geçmişten günümüze süregelen ant içip verdiğimiz ateşkes sözü artık bozulmuştur. Sülüklerin oyunu ve beton ağlarda hapsedilen insanların yaydığı pislik her yeri sarmıştır. Bu leşlerin kokusu nefes aldırmazken üstüne pis kanlarını kutsal topraklarımıza akıttılar. Ulaşmamaları gereken sınırlarını aştılar ve bu yaptıkları cezasız kalmayacak.

İne ve ite gözükmeyin, duvağı kaldırmadan pislikleri ortadan kaldırın. Gün sizin, gece sizindir. Esen gidin, esen dönün.”

Oyuncular Kemik Kemirgenleri kabilesinin bir sürüsünü oynayacaklardır. Karakter kağıtları ve temel konseptleri hazır verilecek, karakterlerin isim ve kişilikleri oyuncuların kendi istekleri doğrultusunda canlandırılabilinir.


Portent’s Peril

Oyun Yöneticisi: Doğa Yüksel (Pathfinder Society Türkiye)

Sistem: Pathfinder RPG

Oyuncu Sayısı: 3-5

Oyun Tanıtımı:

Kehanetin nadiren gerçekleştiği bir çağda bile Varisia’daki birçok kişi, gizemli Harrow kartlarına ve öngörülerine yüksek saygınlık gösterir. Pathfinder Society müttefiki Zeeva Foxglove son zamanlarda yaptığı bir cömertlik karşısında geri ödeme olarak Harrow okumasını aldı, ancak bu okumada ender bir kart ortaya çıktı ve bir laneti işaret etti. Şimdi bu korkunç tahminler gerçek oluyor, Zeeva ise yalnız bu fırtınanın üstesinden gelemeyeceğini anlıyor. Bu hayırsever arkadaşı kurtarmak ve belki de kaderi tamamen değiştirmek oyunculara kalmıştır.


Penumbral Accords

Oyun Yöneticisi: Fırat Aytaç (Pathfinder Society Türkiye)

Sistem: Pathfinder RPG

Oyuncu Sayısı: 3-5

Oyun Tanıtımı:

Blakros ailesinin lideri, Gölgeler Düzlemi ile yüzyıllar önce yapılmış olan bir anlaşmayı bozmak ve bu sayede ikiz kızlarını Onyx Alliance’a ömür boyu hizmet etmekten kurtarmak için Pathfinder Society’den yardım ister. Güçlü Blakros ailesi ile olan bağlarını tazelemek için Pathfinderların bu anlaşmayı bozması gerekmektedir.

  • Ayrıca 30 Eylül ve 1 Ekim günleri, Caner Ünsal ve Ege Kırlıoğlu adlı iki tecrübeli oyun yöneticisi, etkinlik alanına gelen yer bulamamış oyuncuları toplayıp tanıtım masası adı altında kısa oyunlar oynatmak için hazır bulunacaklar. Herkese bol rol yapmalı hafta sonları olsun!

İlginizi Çekebilir  Sword Coast Legends ile Buluşma Tarihimiz Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu