Haberler

Ghostbusters Filminin Yönetmeni Ivan Reitman Hayatını Kaybetti

Ghostbusters efsanesini geek kültürüne kazandıran yönetmen ve yapımcı Ivan Reitman, 75 yaşında aramızdan ayrıldı.

1984 yılında Ghostbusters (Hayalet Avcıları) efsanesini sinemaya ve bizlere kazandıran Ivan Reitman‘ın vefatı, ailesi tarafından da doğrulandı. Jason Reitman, Catherine Reitman ve Caroline Reitman ortak bir açıklama yaparak şunları söyledi;

Ailemiz, bize her zaman hayattaki sihri aramayı öğreten bir koca, baba ve büyükbabanın beklenmedik kaybının yasını tutuyor. Bir film yapımcısı olarak çalışmalarının dünyanın dört bir yanındaki sayısız kişiye kahkaha ve mutluluk getirmesi bizi teselli ediyor. Biz baş başa yas tutarken onu filmleriyle tanıyanların onu her zaman hatırlayacağını umuyoruz.

National Lampoon’s Animal House filmiyle 70’lerde film yapımcılığına başlayan Ivan Reitman, 80’lerde aranan bir yazar ve yönetmen oldu. Başrollerini Bill Murray ve Harold Ramis‘in paylaştığı 1981 yapımı Stripes, 10 milyon dolarlık bir bütçeyle 85 milyon dolar hasılat yapan bir filmoldu. Reitman bunu, popüler kültürün temelini oluşturan ve gişede yaklaşık 300 milyon dolar kazanan Ghostbusters ile takip etti. Reitman sonrasında devam filmi Ghostbusters II‘yi yönetti ve Twins, Kindergarten Cop ve Junior’da Arnold Schwarzenegger ile yakın çalıştı.

Ivan Reitman’ın son sinema filmi, bir spor draması olan Kevin Costner ve Jennifer Garner’ın oynadığı 2014’ün Draft Day idi.

Huzur içinde uyusun. Yaptığı filmlerle her zaman hatırlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Elon Musk'a Fantastik İthamlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.