Haberler

Game of Thrones’un Sonunda Ne Olacağını Tahmin Edebiliriz

game-of-thrones-banner

Dizinin ve kitap serisinin yaratıcısı George R.R. Martin, Game of Thrones’un sonuyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Observer gazetesi ile yaptığı son röportajda serinin gidişatı ve sonu ie ilgili büyük bir ipucu verdi.

İlgili Makaleler

Daha önceleri de pek çok kez, hem röportajlarında hem konferanslarında “Bana ilham kaynağı olan eser Yüzüklerin Efendisi’dir,” demişti. Henüz serinin sonunu yazmadığını itiraf etse de serinin sonunun Yüzüklerin Efendisi’ndeki gibi olacağını söylemişti.

Daha öncesinde bir konferansta kendisine sorulan, “Seri nasıl bitecek?” sorusunu da, “Biliyorsunuz ben büyük bir Yüzüklerin Efendisi hayranıyım. Sonu da işte öyle olacak,” diye cevaplamıştı. Şimdi ise gazetede biraz daha detaya yer vermiş.

george-rr-martin

“Yüzüklerin Efendisi’nin bitişini seviyorum,” diyen Martin, “Yüzüklerin Efendisi zaferle sonlanıyor ama bazı tatsızlıklar da oluyor. Frodo hiçbir zaman eskisi gibi olamıyor ve Ölmeyen Topraklar‘a gidiyor. Diğer kişiler hayatlarına devam ediyor. Sonrasında Shire’ın yeniden inşası var. 13 yaşındayken bu bölümü okuduğumda, ‘Burası neden var? Hikaye zaten bitti!’ diye düşünürdüm ancak hikayeyi her yeniden okuduğumda o bölümün önemini her seferinde daha fazla anlıyorum. Tüm söyleyebileceğim, benim de böyle bir son hazırlamak istediğim. Başarır mıyım başaramaz mıyım bilemiyorum ama beni yargılayacak olanlar yine okurlarım olacaktır.”

Eğer Game of Thrones’un sonunu merak ediyorsanız Yüzüklerin Efendisi’nin sonuna birkaç kez daha detaylıca bakmanızı öneririz. Gerçi George R.R. Martin’in bu söyledikleri kafalarda bazı olay örgüleri oluşturuyor bile…

İlginizi Çekebilir  ''Yakma Zevki'' Kitap İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. yüzüklerin efendisi ne olursa olsun mutlu sonla bitiyordu game of thrones’da öyle biter umarim. Bende pek bir olay örgüsü olusmadi bu arada. Cok fazla karakter ölüyor güvenemiyor insan hayal kurmaya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu