Haberler

FRPNET 14 Yaşına Girdi

Öncelikli olarak rol yapma oyunları ve sonrasında sinema, dizi, edebiyat, çizgi roman, oyunun her türlüsü ve altkültüre sığmayan onlarca başlığı aktarmaya çalıştığımız sitemiz FRPNET, 13 yılını doldurup 14 yaşına girdi!

Şu geride bıraktığımız 13 yılda, sitenin kendisi kadar bizler de değiştik. Daha masaüstü rol yapma oyunlarına yeni başladığım dönemde, Google’a girip “Frp Nedir?” yazdığımda karşıma çıkan ilk site olan FRPNET’e girip forumuna üye olduğumu dün gibi hatırlıyorum. Yamulmuyorsam 2005-06 senesiydi. O zamanlar, şimdi olduğu gibi haber akışı yok; forum cıvıl cıvıl.

Frpnet Hanı olarak yıllarca bildiğim alanda onlarca insanlarla tanıştım. Birçoğuyla halen görüşüyorum ve birçoğu sayesinde de birçok insanı tanıma fırsatım oldu. Sevdiğim hobinin, sadece benim tarafımdan sevilmediğini daha birçok insan tarafından sevildiğini gördüm. En yalnız hissettiğim anda “Kalk gidiyoruz!” diye arayan arkadaşlarım oldu. Hatta öyle ki Frpnet Hanı’nda oturup içeceklerini yudumlarken tanışıp evlenenler bile oldu.

Tamam, çok duygusal oldu bu giriş ama Kayra bu yazıyı benden yazmamı istediğinde, nasıl bir şey yazmam gerektiğini çok anlamamıştım. Şöyle eski haberlerden derleme linkler mi paylaşsam, yoksa eski fotoğrafları mı gün yüzüne çıkarsam derken en iyi tercihin kendi hislerimi anlatmam gerektiğini anladım.

Ufak bir üyesi olarak girdiğim FRPNET Ailesi 13 yılı geride bıraktı. Birçok etkinlik düzenledik, birçoğuna da basın sponsoru olduk. Sosyal medyanın gelişmesiyle sesimizi daha fazla duyurabilmek için sürekli büyümeye çalıştık. Bazen tökezledik, bazen su kaynattık ama büyüyerek ilerledik.

Bunda, siz sevgili okurlarımızın payı çok büyük. Sonrasında her geçen gün büyüyen ailemizin (yazar kadrosu demeyi tercih etmiyoruz çünkü biz bir aile gibiyiz) emeğini asla unutmamak gerekiyor. Tabii bir de bizlere her hafta fıçı fıçı bira gönderen cüceler, yorulunca bize masal anlatan elfler, maceraya çıktığımızda nasihat veren şövalyeler, açlığımızı bastırmaya çalışan dost canlısı robotlar, kanımızı emmemeye söz veren vampirler ve tabii kapımızın önünde bekleyen kurtadamlar, zor durumda kaldığımızda cebimize para koyan multi-milyoner süper kahramanlar olmasaydı ne yapardık bilmiyoruz…

Bu emek hepimizin. İyi ki doğmuşsun FRPNET!

Mikrofonumuzu aile üyelerimize çeviriyoruz:

FRPNET, uzun yıllardır ilgiyle takip ettiğim ve sıkıcı derslerde kaçamak yapıp enerji depoladığım bir siteydi. Yakın zamanda parçası olduğum FRPNET ailesinin doğumgünü kutlar ve birlikte nice senelerer dilerim!

Algan Coşkun

Hayatımıza renk ve heyecan katan her şey hakkında, bizi eğlendiren, heyecanlandıran, sinirlendiren ve beklentiye sokan gelişmeleri paylaştığımız güzide sitemiz FRPNET sizlerle güzel! Hep birlikte nice 14 yıllara!

Can Ayas

Yıllardır kalitesini bozmadan fantastik kurgu ve fantastik edebiyatın Türkiye’deki en önemli kaynağı olmayı sürdürebilen FRPNET yeni yaşını kutluyor. Bu arşivi büyüterek, birlikte daha nice seneler kutlamak dileğiyle.

– Çağlar Serdar

FRPNET 13 yıl içinde, hem takipçilerinin hem de yazarlarının kendilerinden kattıklarıyla büyüyen, herkesin kendinden bir parça bulabildiği, ‘aile’ sözcüğünün sadece süslü bir başlık olmadığı bir oluşum haline geldi. Yıllar içinde takipçilerimiz için bir şeyler yapma isteğimizdeki tek değişim kat kat artması oldu. FRPNET ailesi olarak birlikte nice yaşları kutlama dileğiyle!

Ece Yılmaz

 Her türlü fantastik hobinin daha derinlerinde daha eğlenceli olduğunu görmemizi sağlayan ve eğlenerek keşfetmenin sınırı olmadığını gösteren, FRPNET ile birlikte nice senelere.

– Gürkan Öz

13 koca yılı dolu dolu yaşayan FRPNET’e nice şans dolu 13ler diliyorum! Bir portal olmanın çok ötesinde, bir kaçış yeri, bir aile bence FRPNET. Hep kaçın gelin!

– Mastema Nightshade

Düğününde nikah şekerini ejderha seklinde kabul ettirmek için binbir takla atan biri olarak, diyebilirim ki kendini evinde hisseden, kelimeleri seçmek, karşındakine lafı iki defa anlatmak ya da dip not düşmek zorunda kalmadan, gerektiğinde birasini, gerektiğinde sorunlarini tokuşturan kocaman bir oluşumun içinde, kendimi yumurtadan yeni çıkmış hissetsem de uçma cesaretini verdikleri için minnettarım. Hem okuyuculara, hem yazarlara hem de editörlere kocaman kalp <3

Melis Taze

Mordor’un dağlarında çiçekler açar,
Alderaan’da güneş orda sırmalar saçar.
Bozulmuş Cultistler yel gibi kaçar,
Yaşa FeRePeNETnoktaNet Yaşa
Adın yazılacak Infinity Taş’a.

– Ozan Gürbüz

Ülkemizde FRP adına sağladığı katkılar veya düzenlediği conventionlarda kurulan dostluklar bir yana, fantasik ve bilimkurgu edebiyatı/sineması ile ilgili haberlerinin doğruluğu, yazılan incelemeler ile de 14 yıldır oldukça başarılı işlere imza atan bir site FRPNET. Umarız bu 14 yıllık birliktelik katlanarak devam eder ve gerek conventionlar gerek ise internet sitesi ile her zaman bizlerle olur.

Ömer Şentürk

Merak ettiğim bir konu hakkında yıllardır kapısını çaldığım, paylaşımlarıyla beni heyecanlandıran, sevindiren ve bilgilendiren FRPNET’in bugün 14. yaşını kutluyoruz! Düşüncelerimi takipçilerimizle paylaşmama olanak tanıyan bu ailenin içerisinde yer almak beni çok mutlu ediyor. Hep birlikte geçireceğimiz mutlu ve heyecanlı nice yaşlara!

Selin Çatak

“FRPNET Ailesi olarak” diyoruz ya yazılarımızın başında. İşte öyle bir şey benim için bu site. Fantastik dünyalara girdikten kısa süre 2005 yılında tanıştığım bu site… Hayır, bu “sığınak” kuşkusuz tüm hayatımı etkileyen büyük olaylara yön veren bir yer oldu benim için. İyi ki doğdun iyi ki varsın FRPNET!

– Sencer Coşkun

We are groot!

– Sinem Kaya

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Karpuzdan Cthulhu Heykeli Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Vay be, o kadar zaman geçti mi yav.

    Şahsen ben içerikleri tüketip topuklayanlardanım. Ama buna da yorum atmazsam, kimse bilmese bile utancımdan yerin dibine girerdim herhalde.

    İyi ki varsınız frpnet ailesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.