Haberler

Fantasy Grounds İçin Curse of Strahd Paketi Yayınlandı

curse-of-strahd-banner

Wizards of the Coast firması yıllar sonra ilk kez Ravenloft diyarına dair bir FRP seti olan Curse of Strahd‘ı geçtiğimiz gün satışa sundu.

Kitabın piyasaya çıkışının hemen ardından dijital ortamda FRP oynamak isteyenler için hazırlanan Fantasy Grounds‘a da Curse of Strahd eklentisi geldi.

Curse of Strahd ek paketinde neler var?

Fantasy Grounds’a ek paket olarak gelen Curse of Strahd paketinde bir oyun yöneticisinin ihtiyacı olan kitaptaki her şey var. Hatta kitaptan fazla olarak haritaların oyuncular için olan boş versiyonu da var. Tüm bu haritalar birbiriyle bağlantılı şekilde sunulmuş. DM, kendi önünde haritayı açtığında oyuncular dilsiz haritayı görüyorlar. DM, oyuncular görmeden istediği gibi yaratıkları ve gerekli eşyaları da yerleştirebiliyor.

Bununla birlikte Ravenloft Kalesi‘nin de izometrik bir haritası var.

Fantasy Grounds – Curse of Strahd’ın en önemli özelliklerinden birisi de, setin içerisinde Tarokka destesinin de olması. Ayrıca sistem kartları rasgele seçtirebiliyor. Daha önce de anlattığımız gibi hikayenin işleyişi zaten Tarokka desteleri ile oluyor ve bu da çok güzel bir şekilde sisteme eklenmiş.

Curse_of_Strahd_4

Kısacası kitapta bulabileceğiniz hemen hemen her şey Fantasy Grounds modülüne eklenmiş. Hemen arkadaşlarınızla Curse of Strahd oynayıp Ravenloft diyarının sisli ortamına dalabilirsiniz.

Ayrıca Fantasy Grounds’daki oyun masanızı da Curse of Strahd temasıyla döşemeyi unutmayın.

Curse of Strahd CoverBen ne oynatacağım diye de düşünmeyin, Curse of Strahd setinin içerisinde Death House isimli harika bir de hazır macera var.

İyi de ben dijital sevmiyorum!

Dijital ortamda değil de masa etrafında toplanarak kağıt ve kalemle FRP oynamayı sevenler için ise ortam zaten şen şakrak. Curse of Strahd kitabı birkaç gün önce çıktı. Hemen sipariş verebilirsiniz ve arkadaşlarınızla bu karanlık dünyaya keyifle adım atabilirsiniz. Kitabı indirimli olarak hemen buradan satın alabilirsiniz.

İster dijital isterseniz masaüstü olarak oynayın ama Curse of Strahd‘ı mutlaka oynayın!

Fantasy Grounds – Curse of Strahd ek paketini hemen buradan satın alabilir veya Steam üzerinden de satın alabilirsiniz.

İyi oyunlar!

İlginizi Çekebilir  FRP Oyunlarında Basılı Kitap Mı, Dijital Kitap Mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu