Anasayfa » Haberler » Fantasy Flight Games, Fallout Kutu Oyununu Duyurdu!

Fantasy Flight Games, Fallout Kutu Oyununu Duyurdu!

Game of Thrones, Star Wars, The Lord of The Rings ve Arkham Horror gibi markaları elinde bulunduran Fantasy Flight Games, Bethesda’nın ağır toplarından Fallout’un masaüstü kutu oyununu yaptıklarını duyurdu!

Masaüstü kutu oyunları denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Fantasy Flight Games, kıyamet sonrası dünyaların en iyisi Fallout’un kutu oyununu hazırladı. Tamam, son Fallout oyunu pek de öyle istediğimiz gibi değildi ama koskocaman Fallout evreninin de güzel yanlarını unutmamak gerekiyor.

 

Fallout: The Board Game, 1-4 kişi ile oynanabiliyor. Evet, oyunu kendi başınıza da oynayabiliyorsunuz. Çünkü Fallout 3 ve Fallout 4’teki bazı hikayelerin senaryo halindeki varyasyonlarını bu kutu oyununun içinde bulabileceksiniz. The Capital Wasteland, The Pitt, The Commonwealth ve Far Harbor oyunun 4 ana senaryosu. Her bir senaryo birbirinden farklı ve yeniden oynandığında farklı şekilde bitme olasılıkları var.

Eğer 4 kişilik bir grupla oyuna dahil olacaksanız Super Mutant, Ghoul, Wastelander ve Brotherhood of Steel askeri gibi 5 farklı karakterden birini seçmeniz isteniyor. Karakter kartınızın yanı sıra, zırh, silah ve yoldaşlarınızı da seçebiliyorsunuz. Oyunu olabildiğince F3 ve F4’e sadık kalarak hazırlamışlar. Can barınızın sonunda bir de radyasyon seviyenizi belirten kısım bulunuyor. Aynı Fallout 4’te başınıza geldiği gibi radyasyona maruz kaldıktan sonra can barınız kısıtlanıyor.

 

Oyunun en ilgi çekici kısmı ise bir masaüstü kutu oyunu olmasına karşın, hikaye anlatıcılığına da yer vermesi. Karar vermeniz gereken durumlarda, sahaya giren kartlar sayesinde her bir oyununuz farklı olacak. Örneğin bir maceranızda hapse atılmış bir super mutantı kurtarırken bir başka maceranızda aynı mutantı kendi başına bırakabileceksiniz. Bunların elbette oyuna da katkısı bir hayli fazla olacak.

Fantasty Flight Games oyunu duyurmadan önce Facebook sayfasında bir görsel paylaşmıştı. Acaba yeni bir RPG oyunu mu geliyor diye düşünmeden edemedim. Gerçi Fallout 4 ile birlikte hali hazırda oldukça kullanışlı olan S.P.E.C.I.A.L. sistemine yaptıkları değişiklikler, oyunun masaüstü RPG unsurlarını tamamen kaldırdı. Keşke olmasaydı diyoruz…

Fallout: The Board Game’in fiyatı ve çıkış tarihi konusunda henüz net bilgiler yok. Ancak Fantasy Flight Games’in resmi sitesindeki açıklamaya göre bu yılın sonuna doğru oyun piyasaya sürülmüş olacak. Daha detaylı bilgi için resmi sitedeki Fallout: The Board Game kısmına da göz atmakta fayda var.