Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Eski ile Yeni RPG Sistemleri Bir Arada

Eski ile Yeni RPG Sistemleri Bir Arada

old-new-rpg-banner

ENWorld’ün sahibi tarafından başlatılan O.L.D. ve N.E.W. sayesinde bir taraftan iksir hazırlarken, uzay geminizin motor kısmındaki problemleri giderebilecek, ayrıca kırmızı başlıklı kıza saldıran dev kurtadama da iyon topları fırlatabileceksiniz!

ENWorld’ün sahibi Russ Morrissey, yeni bir KickStarter projesi ile masaüstü rol yapma oyunu severlerin karşısına çıktı. O.L.D. ve N.E.W. ismi verilen sistem sayesinde, hayalgücünün sınırları zorlanacak. Oyuncuların en büyük hayallerinden biri de, geniş ve esnek bir sistem yaratabilmektir. Ancak karşılaşılan zorluklar, sistemin gitgide daha da karmaşık bir hal almasına sebebiyet verir.old-new-rpg-gorsel

Bu yeni sistem sayesinde uzay gemisi kaptanı olan büyücüler, Ejderha süren uzay korsanları, zamanda yolculuk eden rahipler ya da kralın özel koruması olan Space Marine’leri canlandırabileceksiniz. Yeni sistem o kadar basit ki, bir anda kendinizi bu dünyanın içerisinde bulacaksınız.

Sistemin O.L.D. ve N.E.W. olmak üzere iki ayrı kitabı var. Bu kitaplar bağımsız olarak oynatılabiliyor. Ancak isterseniz iki sistemi birleştirip yukarıda verdiğimiz örnekleri hayata geçirmeniz mümkün. Rol yapma oyunlarıyla ilgileniyorsanız bu kitaplar sayesinde kendi diyarlarınızı yaratmanız da mümkün. Kitaptaki tablolar, şemalar ve araçlarla orta-çağ bilimkurgu havasını yakalayabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir  Transformers, Yılın En İyi Açılışını Yaptı

Numenera’da olduğu gibi karakter yaratmak da oldukça basit ve orijinal. Oyuncular, “Benim karakterimin ismi [boşluk] ve [boşluk] yaşında. Hayatını kazanmak için [boşluk] ile uğraşıyor,” gibi basit cümleleri tamamlamanız gerekiyor.

Sistemin Playtest aşamasına da ücretsiz olarak katılmak mümkün. ENWorld sitesinin indirme bölümünden sistemle ilişkin kitapları ve kuralları indirebilirsiniz.

O.L.D. ve N.E.W. için 5.000 Sterlin’lik bir bütçe gerekiyor. Eh, sistem ilgi çekici olunca ve bir de üzerine Russ Morrissey gibi masaüstü oyunlarına 20 yılını vermiş bir isim bulununca kısa sürede bütçe toparlanabiliyor. Sisteme şimdiye kadar 20.000 Sterlin destek sağlandı. 20 günlük bir süresi kaldı.

Eğer siz de sistemin destekçilerinden biri olmak istiyorsanız ya da daha fazla detaylı bilgi almak istiyorsanız, KickStarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.