Haberler

En Zengin Kurgu Karakterler

fantastik-kurgu-banner

Dünyanın en önemli ekonomi dergilerinden biri olan Forbes, dünyanın en zengin 15 hayali karakterini ve karakterlerin mal varlıklarını açıkladı.

Dün, yazarımız Can Ayas, bir ejderhanın kaç para edeceğini burada yazmıştı. Örnek verilen bu ejderha, Orta Dünya’dan tanıdığımız Smaug’du. Bu listedeki 15 karakterden sadece Smaug’un mal varlığının detaylı hesaplanmasının sebebi de bir okuyucunun, “Bunu neye göre hesapladınız? Kafanıza göre uyduruyorsunuz!” yorumu olmuş. Forbes dergisi yazarları da bu listeyi ne şekilde çıkardıklarını ve mal varlıklarını nasıl hesapladıklarını açıklamışlardı.

2011’in en zenginleri listesinin ortalama malvarlığı 9.7 milyar doları buluyor ve toplamda 131.6 milyar dolarlık bir servet söz konusu.

forbes-en-zengin-karakter-15

Şimdi size “En Zengin 15 Karakter“i açıklayalım;

 1. Varyemez Amca (Scrooge McDuck): Madencilik ve hazine avcılığı ile gelirini sağlayan bu Duckburg sakini ördek, 44.1 milyar dolarlık serveti ile listenin ilk sırasında.
 2. Carlisle Cullen: Twilight serisindeki aile reisi vampiri canlandıran ve yaptığı yatırımlar ile gelirini elde eden ölümsüz doktor Carlisle Cullen, 36.2 milyar dolarlık serveti ile ikinci sırada.
 3. Artemis Fowl II: Arsene Lupin ile birlikte en ünlü hırsızlardan biri olan, Eoin Colfer tarafından yaratılmış Artemis Fowl karakteri 13.5 milyar dolarlık serveti ile üçüncü sırada.
 4. Richie Rich: Adı üstünde, Richie Rich karakteri de dünyanın en zenginleri arasında. Böyle bir isimle en zengin karakteri olması beklenen Richville sakini genç karakter, 9.7 milyar dolar ile ancak dördüncü sırada yer alabiliyor.
 5. Jed Clampet: The Beverly Hillbillies televizyon şovundaki petrol zengini Jed Clampet, yaptığı başarılı yatırımlar sayesinde 9.5 milyar dolarlık serveti ile beşinci sırada yer alıyor.
 6. Tony Stark: Silah ve teknoloji devi Stark Industries’in patronu ve Iron Man (Demir Adam) olarak tanıdığımız Tony Stark da zenginliği ile tanınan karakterlerden biri. Kendisi 9.4 milyar dolarlık serveti ile Avengers ekibine destek olurken bu listede ancak altıncı sırada yer alabiliyor.
 7. Smaug: Orta Dünya’nın zengin ejderhası Smaug’un servetini Can Ayas arkadaşımız “Bir Ejderha Kaç Para Eder?” yazısında detaylıca açıkladı. Smaug, 8.6 milyar dolarlık “hazinesi” ile listenin yedinci sırasında.
 8. Bruce Wayne: WayneCorp firmasının genç, yakışıklı ve süper kahraman sahibi Bruce Wayne, Gotham şehrini daha iyi bir yer haline getirmeye çalışırken 7 milyar dolarlık servetini de sürekli artırmaya devam ediyor. Bruce Wayne, listenin 8. sırasında.
 9. Bay Monopoly: Dünyanın en büyük emlak sahiplerinden biri olan Bay Monopoly, dünyanın pek çok yerinde yaptığı alım-satım ve kiralama ile 2.6 milyar dolarlık bir servetin sahibi. Kendisi listenin 9. sırasında.
 10. Arthur Bach: 1981 yılındaki Arthur isimli filmin başkahramanı Arthur Bach, bir New York zengini ve playboyudur. Para harcamayı seven Arthur Bach, 1.8 milyar dolarlık serveti ile onuncu sırada.
 11. Jo Bennett: Elektronik devi Sabre Corporation’ın CEO’su Jolene “Jo” Bennett, listenin on birinci sırada. The Office serisinin zengin kadını Jo’nun serveti 1.2 milyar dolar.
 12. C. Montgomery Burns: The Simpsons serisinin kötü kalpli işadamı, Springfield’ın zengini Bay Burns, 1.1 milyar dolarlık serveti ile nükleer gücü elinde tutarak on ikinci sırayı ele geçirmiş durumda.
 13. Chuck Bass: Gossip Girl serisinin zengin ve yakışıklı genci, emlak işinden oldukça para kazanmış gibi görünüyor. New York’ta yaşayan Bass, 1.1 milyar dolarlık servetin de sahibi. Chuck Bass, bu serveti ile on üçüncü sırada.
 14. Gordon Gekko: Wall Street filminin ünlü karakteri Gordon Gekko, yaptığı yatırımlarla en zenginler arasına girmeyi başarmış. 1.1 milyarlık serveti ile 14. sırada.
 15. Jeffrey Lebowski: Listemizin son sırasında Los Angeles’ın zenginlerinden Jeffrey Lebowski bulunuyor. Aman karışmasın, bu “Ahbap” (Dude) olan değil “Bay” olan Lebowski. 1 milyar dolarlık serveti ile “BAY” Lebowski listenin on beşinci sırasında.

Bu liste Forbes’ten alınmıştır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ozan Bize Ne Çizsin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.