Haberler

En Pahalı Pokémon Kartı Satıldı!

Pokémon kartları arasında en nadir ve değerli olarak bilinen Illustrator kartı, toplamda 195.000 dolara kendisine alıcı buldu.

Biz Pokémon’u bir çizgi dizi ya da oyun olarak kafamıza yerleştirmiş olabiliriz. Ancak Pokémon macerası ilk başta bir kart oyunu olarak başlamıştı. Halen daha Pokémon kartları biriktiren ve turnuvalara katılan insanlar var. İlkokulda, okul müdürü kartlarıma el koyana kadar ben de bir Pokémon ustası olma yolunda ilerleyebilirdim belki de…

Neyse, haberimizin konusu benim Pokémon kart ustası olma maceram değil. Fakat biraz yakın. Bugüne kadar Pokémon kartları arasında bilinen en değerli olanı, Illustrator isimli kart, 195.000 dolara satıldı.

Bu kart 1997-98 yılları arasında Japonya’da düzenlenen CoroCoro Comic isimli Pokémon kart oyunları üzerine yapılan bir resim yarışmasında dağıtılmıştı. İlk üç sıraya girenlere Pokémon Illustrator kartı hediye edilmişti. O dönemde bu karttan 39 adet basıldığı biliniyor. Bu kartlardan dördü de geçtiğimiz yıllarda satılmıştı.

2013 yılında satılan Illustrator kartı, 54.970 dolara satılmıştı. bu seferki kart ise New York merkezli Weiss isimli bir müzayede şirketi tarafından açık artırmaya konuldu. İsmi açıklanmayan bir kişi Pokémon Illustrator kartına tam 195.000 dolar verdi.

Vallaha ne diyelim. Normal kart turnuvalarında bir yeri bulunmayan, bireysel kartlar arasında kabul gören Illustrator’ın bu kadar pahalıya gitmiş olması da insanı şaşırtıyor. Koleksiyonculuk gerçekten de bambaşka bir hobi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons & Dragons 40 Yaşında!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.