Haberler

Emek Sineması Yerine Madame Tussauds Müzesi Geliyor

madame-tussauds-banner

Sinemaseverlerin ve İstanbul sevenlerin protestolarına rağmen yıkılan Emek Sineması’nın yerine yapılan ve İstiklal Caddesi’ndeki tarihi Serkildoryan (Cercle d’Orient) binasını da içine alan Grand Pera adlı komplekste dünyaca ünlü Madame Tussauds balmumu heykeller müzesi açılacak.

2016 yılı Mart ayında açılması beklenen dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’nun Grand Pera’daki mekanında Türkiye ve dünyadan, sanat, spor, siyaset, bilim gibi alanlarda önemli başarılara imza atmış figürlerin balmumu heykelleri sergilenecek. Yaklaşık 2 bin metrekalerik alana yayılacak müzenin yılda 2 milyon ziyaretçi çekmesi hedefleniyor.

İlgili Makaleler

madame-tussauds-emek-sinemasi

BÜYÜK BİR KOMPLEKS OLMASI HEDEFLENİYOR

Kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi olacağı belirtilen Grand Pera’da Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 metrekarelik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması ile toplam 800 kişilik 8 yeni sinema salonu, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu ve gösteri merkezi yer alacak.

İlginizi Çekebilir  Avrupa'nın Merkezinde Orta Dünya Müzesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu