Haberler

Elon Musk’tan “Mars’ta Koloni Kurma İhtiyaç Listesi”

SpaceX uzay taşımacılığı şirketinin sahibi Elon Musk, Twitter‘dan yaptığı paylaşımla, Mars’ta koloni kurulması için gerekli kaynakları açıkladı.

Mars‘ta yaşanabilmesi için gerekli ortamın kurulabilmesi üzerine çalışmalarını sürdüren Elon Musk‘ın hesaplamalarına göre; gezegende bağımsız bir şekilde çalışabilecek bir yerleşim biriminin inşası için yaklaşık bin Starship gemisi ve en az bir milyon ton kaynak ve ekipman gönderilmesi gerekiyor.

Sputnik‘te yer alan bilgilere göre; Dünya ile Mars’ın uçuş için uygun mesafeye yılda iki kez yaklaştıklarından, kaynak naklinin yaklaşık 20 yıl alacağını belirten Musk, her bir seferin SpaceX’e iki milyon dolara mal olacağını belirtti.

SpaceX, Eylül ayının sonunda basına Mars ve diğer gezegenler arası misyonlara yönelik uçuşlar için tasarlanmış Starship’in tamamlanmış halini göstermişti. Musk‘ın açıklamasına göre; yaklaşık 20 km yüksekliğindeki ilk uçuş bir iki ay içinde gerçekleşecek.

SpaceX, Starship’in prototipini daha önce başarıyla test etmiş; ilk test örneği olan Starhopper 150 metreye kadar yükselerek bir dakika süren uçuştan sonra yere dikey iniş yapmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  New York Comic-Con 2021 Etkinliği Renkli Karelerle Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.