AYBABTUHaberler

Ejderha Mızrağı FRP Macerası Resmen Duyuruldu

2022’nin sonlarında Dungeons and Dragons için Krynn dünyasında geçen yeni bir macera geliyor. Ejderha Mızrağı (Dragonlance), rol yapma oyunu olarak da masaüstüne dönüyor!

Dragonlance: Shadow of the Dragon Queen isimli masaüstü rol yapma oyunu, Ejderha Mızrağı’nın rol yapma dünyasına geri dönüşünü işaret ediyor. Wizards of the Coast duyuruyu D&D Direct yayın sunumu sırasında yaptı. Ayrıca Wizards, Dragonlance: Warriors of Krynn adlı yeni bir masaüstü savaş oyununu tanıttı.

YouTube player

İlk olarak Laura Hickman ve Tracy Hickman tarafından bir yolculuk sırasında yaratılan Ejderha Mızrağı diyarı (bkz. Ejderha Mızrağı’nın Doğuş Hikayesi), 1980’lerde Dungeons and Dragons‘ın orijinal yayıncısı TSR için önemli bir ürün haline geldi. Çoğu hayran bu diyarı Tracy Hickman ve Margaret Weis tarafından yazılan romanlar ile tanıyor ancak Krynn evreninde geçen FRP maceraları da iyi satışlar yakaladı ve birçoğu hala Dungeon Master’s Guild‘den satın alınabiliyor.

FRP macerası Dragonlance: Shadow of the Dragon Queen belli Takhisis’i ele alacak bir macera olacak. Muhtemelen Takhisis, yine Krynn’de ortalığı karıştırıyor. Macera, Mızrak Savaşı’nın erken dönemlerinde geçecek.

Ejderha Mızrağı’nın dönüşü ile birlikte Dungeons and Dragons 5E’nin Player’s Handbook kitabında da yer alan kenderler ve ejderanlar, ilk kez bir macera ile oyuncularla buluşacak. Ayrıca odağı ejderhalar olan bir dünya da yeniden maceralara renk katacak!

Ejderha Mızrağı Hakkında Detaylı Bilgi

Dragonlance: Warriors of Krynn ise Ejderha Mızrağı FRP macerasına tamamen entegre edilmiş bir masaüstü savaş oyunu olacak. Oyun, Rob Daviau (Risk Legacy) ve Stephen Baker (HeroQuest, Battle Masters) tarafından tasarlanıyor.

Ejderha Mızrağı’nın döneceğinin sinyalleri uzun süredir veriliyordu ve sonunda resmen macera duyuruldu. Yeni roman Dragons of Deceit‘in de yakın zamanda raflara çıkacak olmasıyla yeniden Krynn evrenine döneceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.