Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Efsane Uzay Gemilerinin Hepsi Bir Araya Toplandı

Efsane Uzay Gemilerinin Hepsi Bir Araya Toplandı

uzay-gemileri-banner

Uzun süredir devam eden bir proje sonunda tamamlandı. TV dizisi, sinema ve oyunlardan hatırlayacağınız tüm uzay gemileri tek bir afiş altında toplandı. Daha önce bu kadar detaylı bir afiş görmediniz!

Yaklaşık bir yıl önce Alman Dirk Löchel tarafından başlatılan proje tamamlandı. Bir dönem sosyal medya ağlarında da gözünüze çarpmış olan tüm uzay gemilerini bir araya toplayan afişin son hali paylaşıldı. Löchel’in 1 yıllık çalışması içerisinde 529 adet uzay gemisi bulunuyor. Star Trek, Star Wars, Mass Effect, Battlestar Galactica gibi bilimkurgu efsanelerinde bulunan ikonik uzay gemilerinin hepsini bu afişte görebilirsiniz.

Afişte belli bir düzen yok. Devasa gemilerin altında, ufacık gemileri de görebilirsiniz. Göze çarpanlar zaten bu devasa olanlar. Ancak afişin oldukça detaylı olduğunu söylemek gerek. Tüm gemileri incelerken saatlerce vakit harcayabilirsiniz.

Bugüne kadar TV dizilerinde, filmlerde, bilgisayar oyunlarında kullanılmış tüm uzay gemilerini bulabilirsiniz. Eksik var mı? Açıkçası bilemiyoruz. Bu kadar gemiyi bile bir anda ezbere saymak imkansıza yakınken, eksik bulmaya çalışmak saçma gözüktü.

İlginizi Çekebilir  2019 Hugo Ödülleri Kazananları Belli Oldu
Tam çözünürlüklü haline buradan ulaşabilirsiniz.
Tam çözünürlüklü haline buradan ulaşabilirsiniz.

Posterin DeviantArt sayfasına da bakabilirsiniz.