Edebiyat

Zincirler Hanesi Malazan Yitikler Kitabı 4 Çıktı

Steven Erikson imzalı fantastik Malazan Yitikler serisinin 4. kitabı olan Zincirler Hanesi, İthaki Yayınları tarafından basıldı.

Malazan Yitikler Kitabı 4 - Zincirler Hanesi
Malazan Yitikler Kitabı 4 – Zincirler Hanesi
Malazan Yitikler Kitabı 4 - Zincirler Hanesi Ciltli
Malazan Yitikler Kitabı 4 – Zincirler Hanesi Ciltli

“Yaşama ölüm cevap verir. Karanlığa ışık. Ezici başarıya yıkıcı başarısızlık. Dehşetengiz bedduaya nefes kesici takdis.”

Teblorların Uryd kabilesinden Karsa Orlong Kuzey Genabackis dağlarından güneydeki düzlüklere inerken sadece tek bir şeyi amaçlıyordu: Kendi halkının kaderini yeniden şekillendirerek adını efsanelere kazımak. Yanındaki savaşçılarına liderlik ederken, horgördükleri ovalılara ölüm dağıtacak, kendilerine yadigâr ziyafeti çekecek ve köylerine gururla döneceklerdi.

Ancak Kayadaki Suratlar’ın Karsa Orlong için bambaşka planları vardı.

Çıktığı yolculuk onu Yedi Şehir ve Genabackis boyunca sürüklerken kehanetlerin ve rekabetlerin ördüğü bir ağa dolanacak, zincirlere vurulacaktı.

Köpekler Zinciri’nin ardından İmparatoriçe’nin Muavin’i Tavore ise son kale Yedi Şehir’e varmıştı. Coltaine’in efsanevi yürüyüşünden kalma bir avuç gazi dışında, çoğu acemi on iki bin askerin bulunduğu ordusunu önlerindeki büyük savaşa hazırlamak ise Tavore’un en zorlu göreviydi. Kadim Çöl’ün yüreğinde ise intikam tanrıçasının gücü yavaş yavaş ruhunu tüketirken Sha’ik pusuda bekliyordu. Ama entrikalarla çevrelenmiş Sha’ik için beklemek kolay olmayacaktı.

Raraku Çölü’nün kayalara gömülü hülasaları tekrar dünyada yürümeye başladığında faniler, tanrılar ve yepyeni oyuncular kozlarını paylaşacak, tüm kartlar baştan dağıtılacaktı.

“Daha fazlası için çırpınacağınız türden epik bir anlatı.”
— Stephen R. Donaldson

“Karmaşık ve zorlayıcı… Erikson’un güçlü yanları olgun karakterleri ve bizim dünyamız kadar derin ve çetrefilli bir dünya yaratma becerisi.”
— J. V. Jones

Cihan Karamancı tarafından dilimize çevrilen Zincirler Hanesi, 888 sayfadan oluşuyor. İthaki Yayınları, eserin ciltli baskısını da okurlara sundu.

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.