Edebiyat

Yolun Sonundaki Okyanus

Yolun Sonundaki Okyanus - Neil Gaiman

Modern fantastik romanların ve hikayelerin önemli ismi Neil Gaiman‘ın son kitabı “Yolun Sonundaki Okyanus“, İthaki Yayınları etiketiyle çıktı.

Amerika’da en çok satanlar listesine giren ve heyecan yaratan kitap, henüz Haziran ayında yayınlanmış olmasına rağmen çok kısa sürede dilimize kazandırıldı. Böylece Neil Gaiman ve fantastik severler de çok beklemeden kitabı Türkçe okuma şansına sahip oldular. Gaiman’ın kendi tabiriyle; Anansi Çocukları’ndan sonra yazdığı ilk yetişkin romanı.

Yolun Sonundaki Okyanus kitapZeynep Heyzen Ateş‘in başarılı çevirisi ile yayınlanan kitap 2 Kasım’dan itibaren İstanbul Kitap Fuarı’ndaki İthaki Yayınları standında satışa çıkacak. Kitabın raflardaki yerini alması ise 7 Kasım tarihinden sonrasını bulacak. Hemen okumak istiyorsanız İthaki Yayınları’nın Kitap Fuarı’ndaki standına uğramalısınız.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Bir kelebeğin kanatları kadar narin ve hüzünlü.
Karanlıktaki bir bıçak kadar  tehditkâr ve korku verici.

Neil Gaiman, sarsıcı eseri Yolun Sonundaki Okyanus’ta, insanı insan yapan tüm duyguları ortaya çıkarmakla kalmayıp, okurlarını onları çevreleyen karanlıklardan korunmaları için geçmişin sığınağına davet ediyor.

Hikaye, kahramanımızın çocukluğuna dönmesi ve evinin yanındaki gölün aslında bir okyanus olduğunu iddia eden Lettie Hempstock’a dair anılarının canlanmasıyla başlıyor. Bu andan sonra; küçük bir çocuğun fazlasıyla ürkütücü, garip ve tehlikelerle dolu geçmişine doğru bir kapı açılıyor.

Artık, yolun sonunda neyle karşılaşacağını kahramanımız da bilmiyor…

Kitabın önsiparişini buradan verebilirsiniz. Böylece kitabı ilk okuyanlardan biri olabilirsiniz.

Şimdiden herkese iyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.