Edebiyat

Yeni Tolkien Kitabı The Fall of Númenor, The Rings of Power Dizisini Etkileyen Tüm Hikayeleri Topluyor

J.R.R. Tolkien’in yeni kitabı The Fall of Númenor (Númenor’un Düşüşü) yakında raflarda yerini alacak.

Tolkien Society’ye göre The Fall of Númenor kitabı, Tolkien’in İkinci Çağ hakkındaki tüm yazılarını bir araya toplayacak. The Rings of Power dizisinin kaynak olarak aldığı hikayeleri okuma şansına erişeceğiz. Kitap Amazon’da ön siparişe açıldı.

Tolkien Society, “Kitap, Tolkien’in birçok yazısını bir araya getiriyor ve içeriği okuyucuların işine yarayacak bir düzen ve üslupla sunmak için Yüzüklerin Efendisi kitaplarının arkasında yer alan eklerdeki Yılların Öyküsü’nü kullanıyor,” açıklamasını yaptı.

Yüzüklerin Efendisi ekleri, yaklaşmakta olan The Lord of The Rings: The Rings of Power dizisi için kullanılan kaynakların çoğunu sağlıyor. Böylece, The Fall of Númenor kitabının neden şu anda özellikle ilgi çekici olduğunu anlamak mümkün. Aslında dizinin kaynak kitabı raflarda yerini alacak.

The Fall of Númenor (Númenor’un Düşüşü), Orta Dünya’nın İkinci Çağında Valar tarafından denizden yükselen bir adada kurulan İnsan Krallığı olan Númenor’un temellerinin hikayesini anlatıyor.

Aynı zamanda, İkinci Çağ’ı sona erdiren Sauron’a karşı Son İttifak’ın yanı sıra Güç Yüzükleri‘nin dövülmesini de anlatıyor. Tolkien uzmanı Brian Sibley tarafından düzenlenen kitap, Tolkien’in İkinci Çağ hakkındaki tüm çalışmalarını tek bir kullanışlı baskıda bir araya getirirken yeni yorumlar da sunuyor. The Rings of Power dizisini dört gözle bekleyenler için kesinlikle mükemmel bir kaynak gibi görünüyor ve dizinin ilk sezonunun sona ermesinden sadece birkaç hafta sonra, 10 Kasım‘da yayınlanacak.

Brian Sibley, kitap hakkında şunları söyledi;

J.R.R. Tolkien’in İkinci Çağını kapsayan dramatik tarihle ilgili yazılarını bir araya getirme görevinin emanet edilmesi büyük bir onur. Umarım, tek bir anlatı olarak o yılları okuma fırsatını bulmak, İkinci Çağ’ın önemli olaylarının Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılanları nasıl etkileyeceği konusunda yeni bir değerlendirme sağlayacaktır.

The Fall of Númenor, ayrıca klasik Tolkien illüstratörü Alan Lee‘nin Barad-dûr’un inşası ve Galadriel’in Elfleri Khazad-dûm’da yönetmesi gibi sahneleri içeren on yeni renkli illüstrasyonu da içeriyor.


Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.